Bitcoin’e gelecekte devletlerden yasak gelebilir mi?

  Kripto para sektöründe uzun bir süredir tartışılan konulardan biri olan Bitcoin yasakları yeniden gündeme geldi. Piyasada efsane yatırımcı olarak bilinen Jim Rogers, bu konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu…

  Kripto para basınına röportaj veren ünlü isimlerden Jim Rogers, Bitcoin’in önündeki devlet tehdidinin hala ekarte edilemediğini aktardı. Rogers, geriye dönüp baktığında ise geçmişte Bitcoin almadığı için pişman olduğunu belirtti. George Soros ile birlikte Quantum adlı hedge fonunu kuran Jim Rogers’in bu açıklamaları kripto para topluluğu tarafından ilgiyle takip edildi.

  Bitcoin Yatırımı Hakkında Konuştu

  Küresel piyasalar, emtia ve para piyasaları hakkında da ifadelerde bulunan Rogers, Bitcoin değerlendirmesi sırasında devletlerin yasak konusuna parantez açtı. Pandeminin de etkisi ile birlikte kripto para piyasalarındaki yatırımcı sayısının yükseliş göstermeye başladığını aktardı. Rogers, bunun sonucunda bazı piyasalarda balon oluşmaya başladığını söyleyerek yatırımcıları balon riskine karşı uyardı.

  Merkez bankalarının inanılmaz miktarlarda para bastığını söyleyen ünlü isim, bu trendin sona erebilmesi için herhangi bir sebep göremediğini de aktardı. BTC fiyatındaki yükselişi yorumlayan Rogers, geçmişte BTC satın almadığı için pişman olduğunu şu şekilde ifade etti: “Keşke Bitcoin alsaymışım. Ama çoğu kripto paranın çoktan ortadan kaybolduğunu ve sıfırı gördüğünü de söylemeliyim. Hepimiz Bitcoin’i duyuyoruz. Ama kaybolup gitmiş kripto paraların adını duymuyoruz.”

  Bitcoin’e Gelecekte Yasak Gelir Mi?

  Uzun bir süredir tartışılan Bitcoin yasağı konusunda da açıklamalarına devam eden Jim Rogers, bu konuda dikkat çekici ifadeler kullandı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğundan bahsetmesine ve yasa dışı kripto para kullanımına atıfta bulundu. Rogers, Bitcoin’in kullanım alanının giderek değişmesi ve yasa dışı alanlarda yoğunlaşması durumunda devletlerin onu yasaklamaya başlayabileceğini aktardı. 

  Bitcoin’in bir yatırım aracı olmaktan çıkıp kara para aklama birimi haline gelmesi durumunda devletlerin peş peşe Bitcoin’i yasaklayabileceğini aktardı: “Devletler kontrolü kaybetmek istemez, tekel olmayı severler. Sizce devlet kalkıp, ‘Bakın burada Amerikan doları var. Ama başka bir şey kullanmak isterseniz, siz bilirsiniz.’ der mi? Benim bildiğim devlet böyle bir şey yapmaz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle