Kripto Para

CoinShares şirketi şimdi de Ethereum ETP’si çıkarıyor

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden CoinShares, yeni bir duyuru ile gündeme geldi. Şirket daha önce kurduğu Bitcoin’in ardından ETHE kodlu Ethereum ETP’si çıkaracağını açıkladı…

  Kripto para camiasında adından sık sık söz ettiren dev şirketlerden CoinShares, gelişim göstermeye devam ediyor. Yönetimi altında 4 milyar dolardan fazla varlık bulunan şirket, ETHE kodlu yeni ETP’sini 75 milyon dolarlık fon ile birlikte piyasaya sürüyor. Yapılan duyuruda ilk etapta her bir ETHE 0.03 Ether ile destekleneceği belirtildi.

  Şirketin resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda 0.03 Ether desteği sayesinde yatırımcıların Ether ile doğrudan işlem yapmasına gerek kalmayacak. Bu sayede ETP kullanmanın rahatlığını öne çıkartan CoinShares, bu hamlesi ile kripto para topluluğunun dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı.

  Ethereum Ağına Duyulan İlgi Artıyor

  Edinilen bilgilere göre ETHE’nin baz para birimi ABD doları olacak. Ayrıca, borsada listelenecek olan ETHE’nin baz ücreti %1,25 olarak belirtiliyor. Genel anlamda düşük olduğu vurgulanan bu ücretin ETHE’yi kurumsal yatırımcılar için cazip hale gelmesi hedefleniyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan CoinShares CRO’su Frank Spiteri, kurumsal yatırımcılardan gelen talebin 2021 yılının başlarında devam ettiğini söyledi. 

  Bu süreçte kripto para yatırımcılarının Ethereum’a olan ilgisinde de artış olduğunu aktaran Spiter, “Şirketimiz, müşterilerimizin yatırım yolculuğunda onlara rehber oluyor. Ethereum da bu yolculuğun bir parçası.” dedi. CoinShares ürün müdürü Townsend Lansing ise ETHE gibi yenilikçi ürünlerin şirket olarak güven ve şeffaflık sağlamalarında yardımcı olduğunu vurguladı.

  CoinShares Gelişmeye Devam Ediyor

  Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden CoinShares, geçtiğimiz ay BITC kodlu Bitcoin ETP’sini çıkartmıştı. Söz konusu BITC, ilk olarak SIX Swiss kripto para borsasında listelenmeye başladı. ABD dolar temelli Bitcoin ETP, %0,98 oranında yönetim ücretine sahip olması ile dikkatleri üzerine çekiyor

  Geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan CoinShares, Bitcoin ETP’si üzerinden ilk başta 0.001 BTC destekledi. Bunun yanı sıra euro, sterlin ve İsviçre frangı gibi itibari para birimleri ile de işlem yapma fırsatı tanındı. Kripto para yatırımları CoinShares hizmetlerine büyük ilgi gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle