Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, Bitcoin fiyatı yerini sağlamlaştırarak ilerliyor. Zaman zaman geri çekilmeler yaşayan BTC fiyatındaki hareketlilik, özellikle altcoin piyasasına çok olumlu yansıdı.

  14 Ağustos Cumartesi gününde BTC ve altcoin fiyatlarına etki eden önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dünyanın en büyük bankalarından JP Morgan’ın kripto varlık açıklaması Bitcoin fiyatındaki yükseliş hareketlerini destekledi. Küresel bankacılık devi, bugünkü açıklamasında, kripto paralara yönelik kurumsal talebin arttığını duyurdu.

  En büyük kripto para borsası Binance, son dakika paylaşımıyla Güney Kore’deki faaliyetlerini tamamen durdurduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra deneyimli analist Scott Melker, SEC’in herhangi bir Bitcoin ETF başvurusunu onaylaması sonrasında kurumsalların altın yerine BTC yatırımını seçeceklerini vurguladı.

  Popüler kripto para analisti PlanB, Bitcoin’in Ağustos ayını 47 bin dolar bandında kapatacağını ve ardından 135 bin dolarlık fiyata doğru yükselişe geçeceğini söyledi. Başarılı tahmincinin bu açıklaması kripto para yatırımcılarında heyecan yarattı. 

  Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Intel, ABD’nin en büyük kripto işlem platformu Coinbase’in hissesine sahip olduğunu açıkladı. Bu açıklamayla birlikte Coinbase hisseleri de yükselişe geçti. 

  Toplulukta üçüncü nesil blockchain olarak adlandırılan Cardano’nun Alonzo Purple ana ağ yükseltmesinin ağda ne zaman yayınlanacağı açıklandı. Deneyimli analist Lark Davis, akıllı sözleşmelerin ağa entegre edilmesinden sonra yükselişin devam edebileceğini söyledi. ADA fiyatındaki yükseliş yatırımcıları memnun etmeye devam ediyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasasında olumlu sinyallerin görülmesi BTC başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinde yükseliş trendini destekledi. Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı son 24 saat içinde yüzde 0.65 oranındaki artışla 46.751 dolardan işlem görüyor

  Altcoinlerde ise en büyük sıçrama Cardano (ADA) ve XRP’den geldi. ADA fiyatı yüzde 10’dan fazla değer kazanırken XRP fiyatında ise yüzde 20’ye yakın sıçrama görüldü. Popüler altcoin fiyatları arasında en az kazanç UNI tokende takip edildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle