Kripto Para

Visa kripto para piyasalarını avucuna almak istiyor

  Dev ödeme sistemi Visa’nın CEO’su Al Kelly katıldığı bir etkinlikte kripto paralarla ilgili yani açıklamalarda bulundu. Bundan 5 yıl sonra kripto para piyasasının ne durumda olacağını bilmediğini açıklayan Al Kelly, mevcut durumda patlama yaşayan piyasada merkezi bir konumda yer almak istediklerini belirtti. Al Kelly kripto para piyasasının ortasında yer almak için çalıştıklarını açıkladı.

  Dünyanın en çok kullanılan ve piyasa değeri ile ilk sıralarda yer alan ödeme sistemi Visa’nın CEO’su Al Kelly, Alan Murray ile söyleşi gerçekleştirdi. Açıklamalarında Visa’nın planlarından ve hedeflerinden bahseden Al Kelly, kripto paralarla ilgili de açıklamalarda bulundu.

  Kirpto para piyasasının son dönemler büyük gelişme kaydettiğini açıklayan Al Kelly, bundna 5 yıl sonra piyasanın ne durumda olacağını bilmediğini söyledi. Kripto paraların birçok uzman ismin belirttiği gibi geleceğin para birimi olabileceğini belirten Kelly, aynı zamanda moda olma ve etkisini kaybetme ihtimalini de göz önünde bulundurduklarını söyledi.

  Kelly bundan uzun zaman sonra piyasasının çökme ihtimali bulunsa da mevcut durumda büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Bu nedenle Visa’nın kripto paralar ile ilgili çalışmalarına devam ettiğini ve bu piyasanın merkezi bir konumunda yer almak istediklerini açıkladı.

  Bitcoin’în fiat paralara dönüştürülmesi için çalışmalar devam ediyor

  Visa CEO’su Al Kelly açıklamalarında Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğünü belirtti. Visa’nın çalışmalarını temel anlamda iki kategoride gerçekleştirdiğini açıklayan Kelly, bunlardan ilkinin Bitcoin’, itibari paraya sorun yaşamadan dönüştürmeye yönelik atılan adımlar olduğunu belirtti

  Kelly Bitcoin’i fiat paraya kolayca dönüştürecek sistemler geliştirdiklerini açıkladı. Al Kelly bunun yanı sıra Visa kimlik bilgileri ile Bitcoin alımını sağlamak için de çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Ünlü CEO bu konuda Bitcoin cüzdanları üzerinde çalıştıklarını belirtti.

  Al Kelly Bitcoin ve Stabilcoinler arasındaki farka dikkat çekti

  Al Kelly açıklamalarında Bitcoin ve Stablilcoinler arasındaki farka da dikkat çekti. Bitcoin ile Stablecoinleri farklı noktalarda konumlandırdığını daha önce de açıklayan ünlü isim Steblocoinlerin ileride önemli ödeme araçları haline geleceklerini düşündüğünü de söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle