BTC için 100 bin dolar hayal değil – Bloomberg analisti

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemlerde, elde ettiği popülaritenin dışında hareket etmeye başladı. Bitcoin bu zamana kadar daha çok yükselişleri ile anılıyordu. Ancak son haftalarda artık daha çok düşüşleri ile anılıyor. Bloomberg analisti Mike McGlone ise Bitcoin’de hızlı toparlanmaların görüleceğini düşünüyor.

  Bitcoin (BTC) özellikle Aralık 2020 döneminden bu yana neredeyse sürekli olarak elde ettiği değer artışları ile gündeme geldi. 2021 yılında üst üste rekorlar kıran ve son olarak Nisan ayında 64 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin, Mayıs ayı ortalarından bu yana artık daha çok değer kayıpları ile anılmaya başlandı. Genellikle kripto para piyasalarında hafta sonları yükselişler görülürdü ancak geride bıraktığımız hafta arasında da Bitcoin değer kayıpları yaşadı. Bu da BTC konusunda birçok kişinin fiyat tahminlerini aşağı yönlü güncellemesine yol açtı.

  Piyasa Hafta Sonunu Kayıplarla Kapattı

  Kripto para piyasası bir hafta sonunu daha değer kayıpları ile kapattı. 5-6 Haziran tarihlerinde kripto para piyasaları toplamda %2 oranında değer kaybı yaşadı. Bitcoin bu süreçte %1,2 değer kaybederken, en büyük 10 kripto paradan en fazla değer kaybeden kripto para birimi %3,6’lık düşüş ile Binance Coin (BNB) oldu. Hafta sonunda yaşanan bu düşüşler yatırımcılardaki endişeyi alevlendirdi. Ancak Bloomberg analisti Mike McGlone, piyasadaki toparlanmaların düşünülenden daha hızlı gerçekleşeceğine inanıyor.

  McGlone’a Göre BTC Rekor Kırmaya Devam Edecek

  Kripto para yatırımcılarına seslenen McGlone, açıklamalarını dile getirirken Bitcoin 36 bin dolar seviyesinin altında işlem görüyordu. McGlone, BTC’nin bir süre daha 40 bin dolar bandı altına kalabileceğini ancak bu trendin yakında değişeceğini iddia etti. McGlone’a göre Bitcoin rekorlar kırmaya devam edecek. Ünlü analist daha önce de benzer tahminlerde bulunmuş ve haklı çıkmıştı.

  “100 Bin Dolar Hayal Değil”

  McGlone’a göre BTC 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra, bu fiyatı destek noktası haline getirebilirse yükseliş de kaçınılmaz olacak. Ünlü analist, BTC’nin bu olası fiyat hareketliliğini sürdürmesi halinde 100 bin dolar seviyesinin hayal olmadığını iddia etti. McGlone, üstelik 2021 yılı sona ermeden BTC’nin 100 bin doları göreceğine inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle