Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Mayıs 2023

  FED sonrası kripto para piyasaları hareketli! Lider kripto para birimi gözünü yeniden 30 bin dolara dikerken, altcoin’lerde önemli yükselişler kaydediliyor.

  4 Mayıs 2023 Perşembe günü kripto para piyasalarını etkileyen flaş gelişmeleri ve Bitcoin (BTC) ile altcoin’lerdeki önemli fiyat hareketlerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Düzenleyici baskısı altında kalan ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase kredi hizmetlerini durduracak! Borsadan yapılan açıklamada CoinbaseBorrow hizmeti aracılığıyla Bitcoin destekli kredi verme işlemlerinin 10 Mayıs’tan itibaren durdurulacağı açıklandı.

  ABD’de bankacılık krizi derinleşiyor! California merkezli bankacılık kuruluşu PacWestBancorp’un iflas ettiği söylenirken, bankanın satış ihtimalini de değerlendirdiği ifade edildi.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, iki adet listeleme duyurusu yaptı. Borsadan yapılan duyuruda, “Binance, 2023-05-05 11.00 (TSİ)’de AERGO/USDT ve RNDR/TRY ticaret çiftleri için alım satımı açacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

  Geçtiğimiz yıl iflas eden kripto para borsası FEX, mal varlığını geri almak için harekete geçti! Bu kapsamda borçlarını tahsil etmenin peşine düşen FTX, GGC ve iflas eden Genesis’ten yaklaşık 3,9 milyar dolarlık varlığını tahsil etmek için girişimlere başladı.

  Yeniden başlayan banka iflasları ile endişe yaratan ABD bankacılık krizi Bitcoin’e yaradı. BTC dominans (hakimiyeti) yüzde 42’den yüzde 49’a yükselerek son 22 ayın zirvesine ulaştı.

  Veri sağlayıcısı Look On-Chain, bir kripto para balinasının neredeyse tüm varlığını PEPE’ye yatırdığını ortaya koydu! Balinanın 20,62 adet WBTC, 17 bin adet CULT, 44 bin 194 adet UNI ve 19,96 adet ETH satışı yaparak 2,19 milyon dolar değerinde 1,72 trilyon PEPE Token aldığını tespit etti!

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasaları ABD Merkez Bankası (FED) faiz artış kararı ardından kripto para piyasaları hareketlendi! Yeni güne yükselişle başlayan kripto para piyasalarında lider kripto para birimi %bitcoin+usd% dolar fiyatla ile piyasaya öncülük ediyor. Ethereum (ETH) fiyatının %ethereum+usd% dolara ulaştığı bugün bazı önemli kripto para birimlerinin son dakika fiyatları şu şekilde:

  • BNB - %bnb+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • MATIC - %polygon+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOT - %polkadot+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle