Kripto Para

Ünlü milyarder parasının yüzde 5’ini BTC'ye ayırdı!

  ABD’li milyarder Paul Tudor Jones, son açıklamasında Bitcoin’i çok sevdiğini ve portföyünün yüzde 5’ini BTC yatırımına ayırdığını söyledi. Bitcoin fiyatı ise son dönemde sert düzeltmeler yaşadıktan sonra yönünü yeniden yukarıya çevirmesiyle yatırımcıları sevindirdi…

  Kripto para piyasasında yatırımcıların yüzünü güldüren gelişmeler yaşanırken, sektör hakkında açıklamalar yapan isimler arasına Paul Tudor Jones da katıldı. ABD’nin en zengin iş adamları arasında yer alan Jones, kripto para birimi olarak Bitcoin hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. 

  Tudor Investment Corporation’ın kurucusu Paul Tudor Jones, Bitcoin’i matematiğe benzetti. Ünlü milyarder, Bitcoin’in onun güvenilir, tutarlı, dürüst bir varlık olduğunu vurgulayarak BTC yatırımını sevdiğini söyledi. Kripto para basınında da adından sık sık söz ettiren Jones, geçtiğimiz yılın mayıs ayında enflasyondan kurtulmak için BTC almaya başladığını açıklamıştı.

  Bitcoin Yatırımlarını Sevdiğini Açıkladı

  Paul Tudor Jones, matematiğin kesin ve tutarlı olmasına dikkat çekerek Bitcoin fiyatının geleceği hakkında şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin, matematiktir. Matematik binlerce yıldır var. İkiyle iki dört eder ve gelecek 2 bin yıl boyunca daha etmeye devam edecek. Güvenilir, tutarlı, dürüst ve yüzde 100 kesin olan bir şeye yatırım yapma fikrini seviyorum.”

  Kripto para piyasasında FED’in çarşamba günü gerçekleştireceği toplantıyı beklediğini ifade eden ünlü milyarder, kendisinin de buradan çıkacak sonuca odaklandığını söyledi. Bitcoin’e bu ekonomik ortamda kesinlik duygusu içinde yatırım yapabildiğini vurgulayan Jones, bu yüzden Bitcoin’i ilgi çekici buluyor.

  Ünlü Milyarderin Yatırım Portföyü Stratejisi 

  ABD’li milyarder Paul Tudor Jones, yatırım portföyü çeşitlendirmek için Bitcoin yatırımlarını tercih ettiğini söyledi. Yatırımcıların mevcut koşullarda nasıl yatırım stratejisi izleyebileceklerine değinen ünlü milyarder Bitcoin yatırımlarını ön plana çıkardı:

  “Bana herkes, ‘Nasıl bir portföy yapayım?’ diye soruyor. Onlara, kesin olarak bildiğim tek bir şey olduğunu söylüyorum: Portföyümün yüzde 5’ini altında, yüzde 5’ini Bitcoin’de, yüzde 5’ini nakitte, yüzde 5’ini emtialarda tutmak istiyorum. Kalan yüzde 80’lik kısımla ne yapacağımı bilmiyorum. Fed’in ne yapacağını bekleyip görmek istiyorum çünkü ne yaparlarsa, etkisi büyük olacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle