Ünlü analistin yükseliş beklediği 6 altcoin

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde görülen altcoin sezonu birçok altcoin için meyvesini verdi. Birçok altcoinin rekorlara koştuğu dönemde bazı altcoinler ise durgun kaldı. Ünlü analist Cantering Clark da bu durgun kalan altcoinlerden altı tanesini işaret etti. Clark’a göre bu 6 altcoin yükseliş elde etme potansiyeli barındırıyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), önce yükselişe geçti ardından hafif düzletmelere başladı. Bir de bunun üzerine Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde azalmalar yaşanınca, altcoinler için bulunmaz bir fırsat oluştu. Altcoinler için Bitcoin tarafından hazırlanan zemin, birçok küçük ölçekli altcoinin yükselişe geçmesini sağladı. Piyasalarda görülen altcoin boğa koşusunda rekorlar görülürken, bazı altcoinlerin ise sessizliğini koruduğu görüldü.

  Kripto para piyasalarının ünlü analistlerinden Cantering Clark da bu sessiz kalan altcoinleri odağına aldı. Piyasalarda yükseliş trendleri bazı altcoinlerde artık yerini yavaş yavaş düşüşlere bıraktı. Bu nedenle yatırımcıların altcoin arayışları da hız kazandı. Bu arayışların içinde olan birçok yatırımcı için ünlü analist Clark, heyecanlandıran tahminlerini paylaştı. Clark, yükseliş beklediği ve potansiyeli olduğuna inandığı 6 altcoini paylaştı.

  Clark’ın İlk Altcoin Tercihi

  Twitter’da 46 bin takipçisi bulunan Clark, listede ilk sırasını AAVE’ye ayırdı. Kısa süre önce %150 oranında değer artışı yaşayarak 395 dolara kadar yükselen AAVE’nin kendisini tatmin etmediğini belirten Clark, onun daha fazla yükseleceğine inanıyor. Clark’a göre AAVE 1.000 dolara kadar çıkacak potansiyele sahip.

  Clark, listede ikinci sırayı Chainlink’e (LINK) ayırdı. Clark’a göre LINK direnç noktalarını kırarak ciddi bir yükseliş elde edecek. Clark’ın paylaştığı analiz grafiğinde LINK’in 50 dolara kadar yolu olduğu görülüyor.

  Clark’ın Tercih Ettiği Diğer Altcoinler

  Clark listede 3. sırayı Binance Coin’e (BNB) ayırdı ve ardından 4. sırayı da FTX Token (FTT) için kullandı. Clark’a göre 14 Nisan’da Coinbase’in halka açılacak olması bu iki kripto para fiyatını da besliyor.

  Listenin beşinci sırasını Solana’ya (SOL) ayıran Clark, FTX borsası ile bağlantılı bu altcoinden patlama bekliyor. Clark’a göre SOL, top 10’a girmeyi başaracak. Clark listesinde 6. sırayı Polkadot’a (DOT) ayırdı. Ona göre DOT, daha önce kırdığı dirençleri tekrar kırarak yükselecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle