Chiliz, DOGE’un yerini doldurabilir!

  Kripto para piyasalarının popüler analisti David Moadel, Twitter üzerinden çeşitli açıklamalarda bulundu. Moadel açıklamalarında Chiliz (CHZ) fikirlerini paylaştı. Analiste göre Chiliz, Dogecoin (DOGE) potansiyeline sahip bir kripto para birimi.

  Son dönemlerin popüler kripto para birimlerinden biri olan Chiliz (CHZ), Mart 2021 döneminde %50’den fazla değer artışı yaşadı. Bu artış ile birlikte piyasada en çok dikkat çeken kripto para birimlerinden biri olmayı başaran Chiliz, özellikle de taraftar token anlaşmaları ile yatırımcıların odağına gelmeyi başardı. Türkiye’de de en çok rağbet gören kripto paralardan biri olan CHZ, ünlü analist David Moadel’e göre 2021 yılında çok daha popüler hale gelen Dogecoin (DOGE) potansiyeline sahip.

  David Moadel’in Chiliz Düşüncesi

  Dogecoin, 2021 yılında 0,73 dolar seviyesinde tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Şubat ayının sonlarına kadar DOGE neredeyse sıfır seviyesindeydi ve böylesine ciddi bir yükselişi kimse beklemiyordu. DOGE’un 2021 yılında elde ettiği olağanüstü yükselişler, birçok yatırımcının da zengin olma hayallerini süsledi. Elon Musk’ın da desteği ile çok ciddi değer artışları yaşayan DOGE’u gören birçok yatırımcı, piyasada “DOGE benzeri kripto para” arayışına girdi. Analist David Moadel, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Herkes bir sonraki Dogecoin’i arıyor, bu yeri Chiliz doldurabilir” sözlerine yer verdi.

  Chiliz Faaliyetleri

  Birçok yatırımcı bu açıklamadan sonra Chiliz’in, DOGE gibi roketleme potansiyeline sahip olup olmadığını merak etmeye başladı. Chiliz ile DOGE arasında önemli bir fark bulunuyor. Chiliz, DOGE gibi bir şaka coin’i ve amaçsız olarak piyasaya sürülmedi. Üstelik Chiliz, başından bu yana ciddi bir projenin temeli olarak kabul ediliyor. Futbol kulüpleri, dövüş sanatları, Formula 1 takımları gibi ortaklıkları bulunan Chiliz, Malta merkezli bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

  Chiliz Beklentileri

  Chiliz, spor severleri hedefleyen bir iş modeli ile faaliyetlerine devam eden ve ekibe oldukça uyumlu bir yolda ilerliyor. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus’un da şirket için iddialı planlarının olduğu biliniyor. Birçok analist, yaklaşan yeni ortaklıklarla birlikte Chiliz ekosisteminin daha da büyümesini ve 2021 sonunda taraftar token’larında ciddi artışlar bekliyor. Ancak Chiliz’in DOGE benzeri bir performans sergileyip sergileyemeyeceği ya da yükselip yükselmeyeceği meçhul.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle