Kripto Para

XRP en güçlü yılını yaşadı – Ripple CEO’su

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaklaşık bir yıldır davalık olmasına rağmen Ripple (XRP), 2021 yılında çok ciddi büyümeler elde etti. Bu konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Ripple CEO’su Brad Garlinhouse da benzer yönde fikirlerini dile getirdi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple şirketine, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’a 1,3 milyar dolarlık dava açtı. Söz konusu davada SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etti ancak Ripple cephesi bu iddialara karşı çıktı. Davayla birlikte ciddi darbeler alan XRP, buna rağmen 2021 genelinde ciddi bir büyüme elde etmeyi başardı. Son günlerde yeniden yükseliş hareketleri sergileyen XRP’nin son 1 yıllık performansı ile ilgili Ripple CEO’su Garlinghouse da fikirlerini dile getirdi.

  Ünlü CEO Davanın Yıldönümünde Paylaşım Yaptı

  SEC, Ripple’a yönelik davasını 22 Aralık 2020 tarihinde açmıştı. Dava açılışının yıldönümünde Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Garlinghouse, bu konuya ilişkin uzun uzun açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO paylaşımında “Bir yıl önce bugün SEC; Ripple, Chris Larsen ve bana karşı dava açtı ve 2013’ten beri açık piyasada işlem gören halka açık bir kripto para olan XRP’nin menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerektiğini iddia etti.” sözlerini dile getirdi.

  Brad Garlinghouse’un Açıklamaları

  Açıklamalarına bir dizi tweet ile devam eden Brad Garlinghouse, bu konuyla ilgili olarak daha önce söylediklerinin bugün de hala geçerli olduğunu ifade etti. Ünlü CEO açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bu sadece Ripple’a değil, Amerika Birleşik Devletleri’nin kriptoya yönelik saldırısıdır. Bazıları SEC’nin suçlamalarını kabul ediyor ve bunun tek seferlik bir olay olduğunu söylüyor. Ancak durum artık böyle değil.”

  Garlingohuse: XRP En Güçlü Yılını Geçirdi

  Ünlü CEO Garlinghouse, mevcut davaya rağmen XRP için 2021 yılının, şimdiye kadarki en güçlü yıl olduğunu belirtti. Garlinghouse, ayrıca RippleNet’in de küresel çapta muazzam büyümeler elde ettiğini ve bugüne kadarki en iyi yılını geçirdiğini dile getirdi. CEO ayrıca RippleNet üzerinden yapılan işlemlerin de 2020 yılının 3. çeyreğinden itibaren 2 kattan fazla artış gösterdiğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle