Kripto Para

Bitcoin yatırımcıları kendilerini rahat hissediyor mu?

  Bitcoin yatırımı ile ilgili yeni bir araştırma raporu yayınlayan The Spectator Index, sonuçları paylaştı. Kripto para basınında da geniş yer bulan raporun sonuçlarına göre yatırımcılar düşüncelerini açıkladı…

  Kripto para sektörünün her geçen gün büyümesi ve yeni yatırımcılara kapılarını açması, Bitcoin fiyatına da olumlu yansıyor. Son olarak Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapması, kripto para topluluğunda oldukça olumlu karşılandı. 

  Bunun yanı sıra ABD’nin en köklü bankası BNY Mellon tarafından da müşterilerine BTC hizmeti vereceğinin öğrenilmesi sektörde bomba etkisi yarattı. Bu gelişmeler sonucu Bitcoin ve kripto paralar daha fazla gündemde yer etmeye başladı.

  Bitcoin Memnuniyeti Anketi

  Sosyal medyada yaklaşık 2 milyon takipçisi bulunan The Spectator Index şirketinin düzenlemiş olduğu online Bitcoin anketi de dikkat çekti. Twitter üzerinden 65 bin kişinin katıldığı ankette Bitcoin yatırımcılarına kendilerini rahat hissedip hissetmedikleri soruldu.

  Bu ankete katılanların yüzde 59.6’sı, bu soruyu hayır şeklinde cevaplarken evet diyenlerin oranı da yüzde 40.4 seviyesinde kaldı. Anketin altına yorum yapan bazı kripto para kullanıcıları, Bitcoin’in volatil ve merkeziyetsiz oluşundan şikayetçi olduğunu belirtti. Yarın Bitcoin’in on bin dolara çakılmayacağını kim bilebilir diyen yorumcuların görüşleri beğeni topladı.

  Bitcoin Gereğinden Fazla Pahalı

  Anket sonuçlarını değerlendiren kripto para analisti Lex Mockovski, “Bitcoin 100 bin dolar olsun, o zaman yatırım yapmak isteyeceklerdir.” dedi. Öte yandan ünlü kripto para gazeteci Siyar Ali Shah, BTC’nin çok pahalı olduğunu ve bu nedenle yatırım yapamadığını dile getirdi. Popüler gazeteciye cevap veren 1 Twitter kullanıcısı ise günde 1 dolar yatırarak Bitcoin yatırımı yapan kişilerin olduğunu savundu.

  Kripto para topluluğu içinde bu anketin sonuçları epey tartışıldı. Bazı kripto para yatırımcıları, Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğunu ve bu sebeple gerçek anlamda yatırım aracı olmayacağını kaydetti. Bir yorumcunun “Bitcoin yatırımı için yeterli paranız var mı?” sorusunu 710 kişi cevapladı. Kullanıcıların yarıdan fazlası hayır yanıtını verdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle