Kripto Para

Twitter’da BTC ile bahşiş dönemi başladı! Nasıl olacak?

  Bir süredir Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile bahşiş verme özelliğinin geliştirilmesi konusunda gündemde olan Twitter, bu yöndeki somut adımını attı. Ancak Twitter, bu yönde attığı adımda ETH yerinde NFT’lere yer verdi. Bitcoin Lightning Network ile artık içerik üreticileri kripto ile bahşiş alabilecek.

  Kripto para piyasalarının ciddi oranlarda büyümesiyle birlikte, kripto para odaklı atılan adımlarda da ciddi artışlar ve yaygınlaşmalar görüldü. Bu atılan adımlar, genellikle kripto paralarla ödeme yapabilmenin önünün açılmasıyla gerçekleşti. Bir süredir, dev sosyal medya platformu Twitter’ın ise kripto para odaklı, bambaşka bir adım atma hazırlığında olduğu gündeme geliyordu. Yaklaşık bir aydır, Twitter’ın kripto paralarla bahşiş alıp-verme özelliğini hayata geçirmesi konusu gündemdeydi. Twitter, sonunda bu adımı attı.

  23 Eylül’den İtibaren iOS Kullanıcıları Yararlanabilecek

  Büyük bir Bitcoin destekçisi olan Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Twitter’ın, bir süredir bu yönde adım atacağı konuşuluyordu ve konu gündeme geldiğinden beri, bununla ilgili beta sürüm fotoğrafları da sosyal medyaya yansıyordu. Sonunda bu konu 23 Eylül Perşembe akşam saatlerinde netleşti. 23 Eylül’den itibaren iOS kullanıcılarının bu özelliği kullanabilecekleri duyuruldu. Artık Twitter üzerinden, Bitcoin Lightning Network ile içerik üreticileri kripto paralarla bahşiş alabilecek.

  Haber Sonrası BTC Hızla Yükseldi

  Jack Dorsey’in buna benzer bir adım atması bekleniyordu. Beklendiği gibi Twitter, bu yönde bir adım attı. Üstelik bu adımda, NFT (non fungible token) konusu da ele alındı. Yani daha önce BTC ve ETH ile bahşiş alınıp-verilebileceği konusu, atılan adımla BTC ve NFT ile bahşiş alınıp-verilebilecek durumuna dönüştü. Bu haberin sosyal medyada duyulmasıyla birlikte BTC fiyatında hızlı bir artış görüldü ve BTC dakikalar içinde 45 bin dolar sınırına dayanarak, 44 bin 700 dolar seviyesini gördü.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Twitter Ürün Müdürü Crawford’un Açıklamaları

  Twitter Ürün Müdürü Esther Crawford, atılan adımla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

  “Dünya genelinde çeşitli ülkelerde ödemeleri etkileştirmenin yollarını arıyoruz. Ancak bahşiş vermek için Bitcoin’i kullanmak, iş yükümüzü ciddi anlamda hafifletecek… İnsanlar kripto paralar sayesinde çok kolay şekilde uluslararası ödeme yapabiliyor. Üstelik herkesin ekonomiye katılımını mümkün kulan bu teknolojiye tüm dünyanın ulaşabilmesi gerekiyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle