Kripto Para

Twitter’ın BTC bahşiş özelliğinin detayları belli oldu

  Bitcoin (BTC) konusunda hamleler yapması beklenen Twitter’dan yeni görüntüler sızdı. Daha önce, Twitter’ın ilk etapta Bitcoin ile bahşiş uygulamasını test etmeye başladığı iddia edilmişti. Şimdi ise Twitter’ın bu olası yeni hamlesine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’in büyük bir Bitcoin (BTC) destekçisi olduğu biliniyor. Square’in yapmış olduğu Bitcoin yatırımlarının yanı sıra Dorsey’in Bitcoin ekosistemini geliştirmek için çaba gösterdiği de biliniyor. Bu konuda, daha önce yapmış olduğu açıklamalarda sonuna kadar Bitcoin’i savunup destekleyeceğini açıkça ifade etmiş olan Jack Dorsey’in CEO’su olduğu, dev sosyal medya platformu Twitter ile ilgili şaşırtıcı görüntüler ortaya çıkmıştı. Bir kullanıcı, Twitter’dan BTC ile bahşiş uygulamasına ilişkin görüntüler sızdırmıştı.

  “Bitcoin Kullanarak Bahşiş Verme”

  Daha önce Jack Dorsey “Bitcoin Twitter’ın büyük bir parçası olacak” sözlerini dile getirmişti. Bu nedenle sızdırılan görüntülerin gerçek olma ihtimalinin, gerçek olmama ihtimalinden daha güçlü olduğu düşünülüyor. Apple ve Macintosh gibi teknolojik alanlardaki kulis gelişmelerini paylaşan MacRumors haberine göre, Twitter “Bitcoin kullanarak bahşiş verme” özelliğini oluşturdu ve bu alanda denemelere de başladı. Mobil geliştirici ve Twitter kullanıcısı Alessandro Paluzzi de paylaştığı görseller ile Twitter’ın bu özelliğini gösterdi.

  Twitter’da BTC ile Bahşiş Nasıl Çalışacak?

  Gelen son görsellere göre artık Twitter kullanıcıları ödeme almak için profillerine Bitcoin ve Ethereum (ETH) adreslerini ekleyebilecek. Paluzzi tarafından paylaşılan görsellere bakıldığında, kullanıcı profil ekranının sağ üst bölümünde bir bahşiş butonu yer alıyor. Bu butona tıklandığında, söz konusu BTC ve ETH adreslerinin kolayca kopyalanabileceği ve öte yandan PayPal veya Patreon gibi diğer yöntemlerle de para gönderilebileceği görülüyor. 

  Twitter üzerinden Bitcoin ile bahşiş özelliğine ilişkin görselleri paylaşan Alessandro Paluzzi, Twitter’da bu uygulamanın kullanımı için Strike hesabının bağlanmasına gerek olmadığını da ifade etti.

  Jack Dorsey BTC Planlarını Anlatmıştı

  Twitter CEO’su Jack Dorsey özellikle Haziran ayından bu yana Twitter ve Bitcoin’in entegrasyonu konusunda birçok kez açıklamada bulunmuştu. Bitcoin’in, Twitter’ın büyük bir parçası olacağını söyleyen Dorsey, geçtiğimiz günlerde de Bitcoin adına merkezi olmayan bir borsa (DEX) kurma planlarının olduğunu ifade etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle