Kripto Para

Bitcoin ile ödeme kabul edenler arasına ünlü otomobil firması da katıldı

  Dünyaca ünlü otomobil satış firması HGreg, son duyurusunda kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren bilgiler paylaştı. Köklü firma bugünden itibaren Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul etmeye başladı…

  HGreg şirketinin başkanı John Hairabedian tarafından yayınlanan son basın bülteninde Bitcoin parantezi de yer aldı. Dünyaca ünlü otomobil satış firması HGreg, basın açıklamasında Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacaklarını belirtti. Başkan Hairabedian bu karar ile birlikte müşterilerin alışveriş deneyimlerini arttırmayı hedeflediklerini söyledi. 

  Müşterilerin alışveriş deneyimlerini geliştirme ve daha iyi bir seviyeye yükseltme arzusu içinde olduklarını söyleyen HGreg başkanı BTC ödeme kararı hakkında şunları aktardı: “Müşterilerimizin alışveriş deneyimlerini geliştirme ve daha iyi bir hale getirme arzumuz - bize daha yenilikçi hamleler yapabilmemiz için cesaret veriyor. Müşterilere yeni ödeme yöntemleri sağlamak da bu politikamızın bir parçası.”

  HGreg Bitcoin ile Ödeme Hizmetini Başlattı

  Kanada merkezli bir firma olan Hgreg, ülkenin en hızlı büyüyen firmalarından biri olarak ABD’de de adından söz ettirmeyi başardı. Müşterilerinin web sitesi üzerinden araba satın almalarına olanak tanıyan şirket, çok geniş bir müşteri kitlesine sahip olması ile biliniyor. ABD’deki ilk şubesini 2010 yılında açan HGreg o tarihten bu yana büyümeye ve gelişmeye devam etti. 

  Şirketin son basın bülteninde açıklanan verilere göre Kuzey Amerika’da toplamda 30 şube ile müşterilerine kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor. HGreg şirketinin Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklaması, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Kripto para topluluğu basına yansıyan bu haberleri olumlu karşıladı. 

  Kripto Para Kabul Eden Şirketler Artıyor 

  Geçtiğimiz haftalarda Tesla şirketi 1.5 milyar dolarlık BTC yatırımı yaptığını duyurarak kripto para piyasasında tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Tesla gibi dev otomobil firmalarının Bitcoin’e olan ilgisinin son dönemde giderek arttığı da dikkatlerden kaçmıyor. BTC ile ödeme yapılmasına olanak veren bir başka dünyaca ünlü otomobil üreticisi de İtalyan Mazzanti oldu. Kripto para topluluğu tarafından ilgiyle karşılanan Evantra modelinin BTC ile satın alınabileceği duyuruldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle