Kripto Para

Japonya Merkez Bankası açıklaması ile BTC fiyatı düştü

  Kripto para piyasasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki düşüş sinyalleri hız kazandı. Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kurada tarafından yapılan açıklamalar, kriptolardaki bu düşüşü tetikledi…

  Kripto para piyasası hakkında açıklamalarda bulunan Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kurada, son değerlendirmesi ile dikkat çekti. Bu piyasada yapılan trading yani alım satım işlemlerinin çoğunlukla spekülatif olduğunu ifade eden Kurada, tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  FED ve Avrupa Merkez Bankası gibi üst düzey finansal kurumlardan kripto para piyasası hakkında yapılan açıklamaların bir benzeri Japonya’dan da geldi. Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kurada’nın kripto para birimlerine “spekülatif” demesi, lider kripto para biriminin fiyatını hızla düşürdü.

  “Kripto Paralar Büyük Ölçüde Spekülatif”

  Kurada, lider kripto para birimi Bitcoin gibi varlıkların nadiren mutabakat amacıyla kullanıldığına dikkat çekti. Japonya Merkez Bankası Başkanı, bunun ardından kripto para piyasası genelinde yapılan trading işlemlerinin büyük ölçüde spekülasyona dayandığını kaydetti

  Piyasadaki kripto paralar ile stablecoin adı verilen dijital varlıklar arasında bir ayrım yapan Japonya MB Başkanı Kurada, stablecoinler hakkında umutlu konuştu. Gelecekte sabit kripto paraların kullanışlı bir ödeme aracı haline gelebileceğini ifade eden Kurada’nın açıklamalarından sonra BTC fiyatında hızlı düşüş yaşandı

  Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor

  İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey hafta başında yaptığı kripto para piyasası açıklamasında da benzer yönde ifadeler kullanmıştı. Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine karşı şüpheyle baktığını söyleyen Bailey, bu varlıklarla trading işlemlerinin çok tehlikeli olduğunu söylemişti.

  Öte yandan ABD Merkez Bankası FED Başkanı Jerome Powell de geçtiğimiz ay yaptığı röportajda kripto para piyasası hakkındaki görüşlerini ifade etmişti. Powell, kripto paraların spekülatif araçlar olduğunu vurgulaması ile gündeme gelirken kripto para piyasasında ciddi oranda düşüş yaşanmıştı. Bugün de Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kurada açıklamasının ardından BTC fiyatında düşüş yaşandı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle