THORChain (RUNE) Coin Nedir? RUNE Token Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda likidite havuzlarından faydalanmayı sevenlerin araştırdığı RUNE Coin hakkındaki bilgileri sunacağız. RUNE Coin nedir, nereden alınır, proje amacı, avantajları, dezavantajları, gelecek fiyat tahmini nedir sorularına yanıt vermeye çalıştık.

  THORChain (RUNE) Coin Nedir?

  RUNE Coin, kullanıcılara özel sürekli likidite havuzları sağlayan THORChain platformunun yerel kripto para birimidir. Blokchain’ler arası geçişi sağlayan THORChain’de çeşitli hizmetlerden RUNE Coin ödemesi ile yararlanılır. Proof of Stake mantığına sahip olan RUNE Coin, belirli vadede yapılan birikimi üzerinden yeni coinleri kazandıran bir token’dır. RUNE direk olarak THORChain’de topluluğun yönettiği masaüstü arayüzlerde diğer kripto paralar ile takas edilebilir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  THORChain (RUNE) Coin projesinin amacı kripto paralara dair olan pek çok işlemi tek bir platform üzerinden sunabilmektir. Proje, Tüm TVL kategorisi ile THORChain’de kilitli değerleri tahmin etme üzerinden RUNE değeri simüle edebilme fırsatını yatırımcılara sunar. Ek olarak kendi ağı içindeki Blockchain’ler arası geçişle yerel BTC, LTC ve DEX aracılı ETH ticaretini mümkün kılar. Proje yatırımcılara en basit takas işlemini ve staking’i sunmayı hedeflemiştir. Proje kapsamında, likidite havuzlarında staking ile pasif gelir sağlanabilir. Yatırımcılar ağda topluluk tarafından yönetilen web masaüstü arayüzlerini kullanarak THORChain üzerinden takas yapabilirler. Proje hakkında diğer bilgileri, https://thorchain.org/ sayfasından öğrenebilirsiniz. 

  RUNE Coin Yorum

  RUNE Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, likidite havuzlarında RUNE kilitlemeden ve düğüm işlemlerinden ideal kazançlar elde ettiklerimi açıklıyorlar. Ödül oranlarının THORChain projesinde diğer kripto para projelerine göre daha iyi olduğunu belirtmişler. Yatırımcılar likidite havuzlarından %14 ÖYP ve düğüm işlemlerinden %23 ÖYP kazandıklarını aktarmışlar.

  THORChain (RUNE) Coin Geleceği Ne Olur?

  RUNE Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler değer kazanımından söz ediyorlar. Analistlere göre zincirler arası geçişi sağlayan proje, 2021’in ilerleyen aylarında daha popüler hale gelebilir. Analistler RUNE Coin’in 2021 sene sonunda 7.60 dolar ile 8.10 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. 

  RUNE Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 THORChain fiyatı %thorchain+usd% TL. Döviz cinsinden ise %thorchain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, THORChain 24 saatte %thorchain+yuzde%.

  RUNE Coin’in fiyatı yatırımcıların alım taleplerine veya satış oranlarına göre anlık değişime uğrayabilir. Kripto para piyasası volatilitesi ve coin hakkındaki haberlerde fiyatlara yön verirler. Fiyat bilgisizliği yüzünden hatalı yatırım pozisyon açmayı önlemek için anlık fiyat takip edilmelidir. 

  THORChain (RUNE) Coin Nasıl Alınır?

  RUNE Coin satın almak için atılacak adımlar:

  • 1. Adım: RUNE Coin satışının yapıldığı Binance, FTX gibi kripto para borsaları arasından seçilene erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Erişim sağlanan borsadan hesap açılış menüsüne giriş ardından kimlik tanımlama adımları tamamlanarak hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsanın para yatırma sekmesi yardımı ile yatırım amaçlı para transferi yapılmalıdır.
  • 4. Adım: Hesapta bakiye oluşumu ardından RUNE Coin paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına gidilmelidir. 
  • 5. Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyattan veya tercih edilen fiyat girişinden RUNE Coin alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Emrin onay alması ardından hesabın sanal cüzdanında veya güvenlik açısından donanım cüzdanda coinler saklanır.

  Bu aşamaların doğru gerçekleştirilmesi ardından satın alma tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  RUNE Coin avantajları:

  • Pasif Gelir: Bu Coin'e sahip olanlar THORChain içinde yer alan likidite havuzları üzerinden staking gerçekleştirerek yüksek pasif gelir yani yeni coinler kazanırlar.
  • Tek ağdan Blockchainlere Erişim: THORChain’de RUNE Coin sahibi olanlar projeye entegre diğer tüm Blockchainlere ve borsalara giriş yapabilir, diledikleri işlemi gerçekleştirebilirler.
  • Hız: Bu Coin'e sahip olanlar, cüzdanlar arası transfer ve kripto para takasında düşük bekleme süresi sonunda işlem onayını alır, en düşük masrafları öderler. 

  Dezavantajları Ne?

  RUNE Coin dezavantajları:

  • Kısıtlı Proje Amacına Odaklanma: THORChain (RUNE) Coin proje daha çok staking ve kilitli varlık tahmini üzerinden coin kazanma alanlarına yoğunlaşmıştır. Günümüzde popüler olan sigortalar, NFT alımı, özelleştirilmiş akıllı sözleşme işlemleri, depolama alanı sunma fırsatı gibi konulardan uzak bir projedir. 
  • Saldırı Riski: RUNE Coin sanal cüzdanlarda saklandığında ağda bir saldırı oluşması halinde bakiye riske girer. Bu riski önlemek amacı ile donanım cüzdanlarda saklama yapılır.

  Sonuç

  RUNE Coin, THORChain’de her tip işlemden yararlanabilmeyi sağlayan ve Blockchain’ler arasında geçişle işlem yapmaya imkan sunan kripto paradır. Analistlere göre RUNE Coin 2021 sene sonunda değerlenerek, 8.10 dolara kadar çıkış yapabilir.

  Bir süre önce Binance Smart Chain’e geçiş yapan THORChain, kısaltmasını da RUNE yaparak yeni bir hareket katmıştır projeye. Binance ve FTX gibi önemli borsalarda listelenmiş olan RUNE 500 milyonluk arzı ile ideal bir token dağılımı sunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle