Kripto Para

Önce MATIC, sonra SHIB! ETH balinası rota değiştirdi! 

  En büyük Ethereum balinaları topladıkları yeni altcoin’ler ile gündeme geldi. Daha önce devasa miktarlardaki MATIC ve SHIB alımları ile dikkat çeken dev ETH balinası, bu kez yöneldiği iki altcoin’le dikkat çekiyor.

  Ethereum (ETH) balinalarında hareketlilik sürüyor. Dev balinalarca toplanan Polygon (MATIC) ve Shiba Inu (SHIB) ardından büyük bir ETH balinası, yöneldiği iki altcoin ile yatırımcıları heyecanlandırdı.

  GALA ve FET Balinaların İlgisini Çekiyor

  Geçtiğimiz günlerde Ethereum balinalarının davranışlarına ilişkin WhaleAlert ve WhaleStats tarafından açıklamalar yapılmış, balinaların cüzdanlarında 10,3 milyon dolar değerinde Shiba Inu ile 21,6 milyon dolar değerinde Polygon satın aldıkları ortaya çıkmıştı. Cüzdanlarında ETH ve Tether (USDT) ile birlikte bu iki token’e yönelen balinalar, son birkaç günde yeni isimlere yönelmeye başladı.

  Dev bir ETH balinası, sadece son 24 saatte 573 bin 998 dolar değerinde 13.999.975 GALA satın aldı. Aynı balina son gün GALA ile birlikte yapay zeka odaklı projenin token’i Fetch.ai’nin (FET) peşine düştü. ETH balinası sadece 24 saatlik zaman diliminde 570 bin 33 dolar değerinde 1.500.088 FET satın alarak cüzdanına ekledi.

  MATIC Satın Alımlarını Kesmedi

  GALA ve FET satın alımları ile dikkat çeken dev balina, eski göz ağrısı MATIC’i de boş geçmezken bununla birlikte cüzdanına bazı altcoin projelerini eklemeyi sürdürdü. Balina son günlerde MATIC alımlarına devam ederken, cüzdanına 935 bin 997 dolar değerinde 799.998 MATIC ekledi.

  Balina bazı altcoin’lerde de yüklü pozisyona sahip. Bu projeler arasında ApeCoin (APE), Quant (QNT), Decentraland (MANA), Chainlink (LINK) ve The Graph (GRT) yer alıyor.

  Ethereum Gas Kullanımı Son 4 Ayın En Düşüğüne Geriledi!

  Ethereum balinaları bu süreçte MATIC, SHIB, FET, GALA, GRT, MANA, APE, LINK ve QNT gibi projelere yönelirken ETH’da yaşanan sert fiyat düşüşü gas kullanımını da tetikledi. Glassnode tarafından paylaşılan veriye göre bin 600 doların altına düşen ETH ile birlikte 8 Şubat’ta gas kullanımı son 4.507.714.113,738 ile son 4 ayın en düşük seviyesine geriledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle