Kripto Para

BTC’de artık 4 yıllık döngüler bitti – Willy Woo

  Geçtiğimiz yıl Bitcoin’in (BTC) 300 bin dolar seviyesine kadar ulaşacağını söyleyerek dikkatleri çekmeyi başaran ünlü analist ve Bitcoin destekçisi Willy Woo, Bitcoin fiyatında artık son döngüye yaklaşıldığını iddia etti. Woo, artık Bitcoin’de 4 senelik döngülerin olmadığını savundu.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Aralık 2020’de 20 bin dolar barajını aştıktan sonra yükselişlerine devam etti ve 2021 yılına 30 bin dolar bandında giriş yaptı. Bu seviye o dönem için ATH olarak kaydedilirken, Bitcoin 14 Nisan 2021’de 64 bin dolar seviyesine kadar ulaşarak inanması güç bir rekora imza attı. Aynı dönemlerde, kripto para topluluklarının yakından takip ettiği bir analist ve Bitcoin destekçisi olan Willy Woo, Bitcoin’in 300 bin dolar seviyesine ulaşacağını öne sürmüştü. Ancak daha sonra tepkilerle karşılaşan Woo, bu kez de Bitcoin döngüsüne ilişkin kritik bir iddiada bulundu.

  Woo Tahmini Sonrası Tepki Çekmişti

  Bitcoin’in Nisan ayında gördüğü ATH sonrası Mayıs ayında Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, Bitcoin ile ödemeleri askıya aldı. Bu haber Bitcoin fiyatında düşüşleri başlatırken, Çin’den gelen yasaklama haberleri bu düşüşleri çok sert şekilde hızlandırdı ve Bitcoin Mayıs ayında, o dönemki ATH seviyesine göre yaklaşık %50 oranda değer kaybetti. Bu değer kaybı sonrasında Willy Woo, toplulukların tepkisiyle en çok karşılaşan isimlerden biri oldu. Ancak Willy Woo, buna rağmen tahmin ve analizlerini paylaşmaya devam etti ve başarılı olduğu öngörüleriyle yeniden güven kazandı.

  Woo: Artık 4 Yıllık Döngüler Yok

  Küresel olarak kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Willy Woo bu kez de Bitcoin döngüsü ile ilgili olarak kritik tahminlerde bulundu. Daha önce Ekim 2021’de Twitter üzerinden “Son Döngü” şeklinde bir paylaşımda bulunan Woo, bu paylaşımında Bitcoin’deki 4 yıllık ödül yarılanması merkezli döngülerin olduğunu dile getirmiş ve artık piyasaların “doymuş” hale gelerek, arz – talep dengesinde belirsiz bir gidişata sahip olduğunu öne sürmüştü. Woo geçmişe dönük paylaşımını hatırlatarak konuya ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu. Ünlü analist paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Son Döngü tezinin ilk sinyallerini muhtemelen görmeye başlıyoruz. 2019 yılındaki en düşük seviyeden bu yana kısmen 3 kısa boğa ve ayı piyasaları oluştu. Yani bundan sonra 4 yıllık döngüler söz konusu değil.

  Woo’dan “Geçmiş Fiyat Hareketleri” Paylaşımı

  Woo öte yandan Bitcoin fiyatının geleceğine ilişkin olarak geçmiş fiyat hareketlerine bakılmasını yanlış bulan ve bunu eleştirenlere de seslendi. Bu görüşe tepki gösteren Woo, açıklamasında şöyle konuştu:

  “Geçmişteki fiyat hareketlerinin geleceğin tahmin edilmesine yardımcı olmadığını söyleyen yatırımcıların bu fikrini çok aptalca buluyorum. En akıllı yatırımcılar başarılı tarih öğrencilerinden çıkar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle