Kripto Para

Thodex’e yönelik ilk haciz işlemi yapıldı: İcralık mallar

  Yerli kripto para borsalarından Thodex, geçtiğimiz ay dolandırıcılık iddiaları ile gündeme geldi. Şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçtı ve ülkedeki mağdur yatırımcılar, gelecek iyi haberleri beklemeye başladı. Thodex’e karşı haciz talebinde bulunan mağdurlardan birisi olumlu bir adım atmış oldu ve Thodex’e yönelik ilk haciz işlemi gerçekleşti.

  Geçtiğimiz ay Türkiye, yerli kripto para borsası Thodex’in dolandırıcılık iddiaları ile sarsıldı. Borsa bir süre kullanıcılarına işlem vermedi, ardından borsa kapandı ve kurucusunun yurtdışına kaçtığı tespit edildi. Ardından Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldı. Ancak ülkedeki mağdurların eli kolu adeta bağlandı. Fakat Thodex’e haciz talebinde bulunan mağdurlardan biri, talebinden olumlu sonuç aldı ve Thodex’e yönelik ilk haciz işlemi başlatıldı.

  2 Saatlik İncelemede 3 Otomobil ve 11 Bin 750 TL’lik Eşyaya Haciz Kondu

  Anadolu Ajansı tarafından verilen bilgilere göre, talepte bulunan mağdurun avukatı Sinan Keskin ile icra memurlarının başlattıkları işlemde, şirkete ait 3 otomobile haciz kondu. Gelen bilgilere göre polis ekiplerinin de iştirak ettiği haciz işlemlerinde, şirketteki 11 bin 750 TL değerinde televizyon, bilgisayar, telefon ve bulaşık makinesi gibi eşyaların tespitinin yapıldığı vurgulandı. 17 Mayıs saat 14.00’da başlayan haciz işlemlerinin yaklaşık 2 saat sürdüğü öğrenildi.

  Dava Dilekçesinde Yer Alanlar

  Thodex tarafından dolandırıldığını öne süren Ö.İ. isimli vatandaşın Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yaptığı haciz başvurusu kabul edildi. Ö.İ.’nin avukatı Sinan Keskin, dava dilekçesinde “Ö.İ.’nin Thodex’in internet sitesi üzerinden 15,364 adet Ethereum satın aldığını, bunları da o günkü piyasa değeri üzerinden davalı şirketin banka hesabına yatırdığını” belirtti. Dilekçede ayrıca Thodex’in internet sitesinin kapatıldığı, Ö.İ.’nin işlem yapmasının engellendiği ve kripto para cüzdanına ulaşamadığı için maddi zarara uğratıldığı kaydedildi.

  10 Farklı İcra Başvurusu Daha Bulunuyor

  Habere göre bu icra işlemlerinin yanı sıra 10 farklı icra dosyası daha bulunuyor. Borsa tarafından mağdur edilen yatırımcıların avukatları aracılığıyla yaptıkları haciz başvurularından benzer yönde karar çıkarsa, daha fazla icra işlemi gerçekleşebilir. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer hala Arnavutluk’ta kaçak konumunda. Geçtiğimiz günlerde Özer’in 48 saat içinde Türkiye’ye iadesinin gerçekleşeceği ve çemberin daraldığı belirtilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle