Kripto Para

Thodex CEO’su Özer’e haciz gönderildi

  Türkiye, Nisan ayında Thodex borsasının dolandırıcılık ve burgun iddiaları ile çalkalanmıştı. Borsa, 20 Nisan tarihinde planlanan bakım çalışmasından dolayı faaliyetlerini durdurdu ve Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçtı. Etkileri hala dinmemiş olan Thodex olayında yeni bir gelişme yaşandı.

  Türkiye’de kripto para piyasaları Nisan 2021’de Thodex olayı ile adeta çalkalandı. Söz konusu dönemde Thodex borsası, önce Dogecoin (DOGE) işlemlerini birkaç saatliğine “bakım” gerekçesi ile durdurdu. Ardından borsa, 20 Nisan tarihinde tüm işlemleri birkaç saatliğine aynı gerekçe ile durdurdu ve borsa daha sonra faaliyetlerini tamamen askıya aldı. Binlerce yatırımcının mağdur olduğu olayda, Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçtı. Thodex olayının etkileri ülkemizde hala sonlanmış değil. Şimdi ise olaya ilişkin sıcak bir gelişme daha yaşandı.

  Mağdurun Avukatı Sinan Keskin’in Açıklamaları

  TRT Haber tarafından aktarılan habere göre, Thodex borsası yüzünden yaklaşık 630 bin TL zarara uğrayan bir vatandaş, icra takibi için başvuruda bulundu. Mağdurun İstanbul Anadolu 2. İcra Müdürlüğü’ne yaptığı başvuru sonucunda mahkeme haciz kararı verdi. Alınan haciz kararının ardından icra memurları ve mağdurun avukatı Sinan Keskin, icra için Faruk Fatih Özer’in Kocaeli’deki evine gitti. Avukat Sinan Keskin, çilingir yardımıyla girilen evin tamamen boşaltılmış olduğunu aktardı.

  Mağdurun avukatı Sinan Keskin konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Evde kıymetle haiz bir şey bulamadık, ev tamamen boşaltılmıştı. Gördüğümüz manzara bu şekildeydi. Şu anda İcra Müdürlüğü tarafından Özer’in bütün bankalardaki paralarına, araba, taşınır ve taşınmaz tüm malvarlıklarına haciz işlemleri uygulanmakta.”

  Özer’in Bankadaki Parasına El Koyulduğu Açıklanmıştı

  Basında “Thodex dolandırıcılığı” ve “Thodex vurgunu” şekline yer alan haberlerin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Soylu, Thodex CEO’su Özer’in bankalardaki 31 milyon TL’lik parasına el koyulduğunu duyurmuştu. Ayrıca Arnavutluk’a kaçtığı tespit edilen Özer için İnterpol kararı ile kırmızı bülten kararının çıkarıldığı da açıklanmıştı.

  Bunun üzerine Arnavutluk polisi 27 Nisan tarihinde Faruk Fatih Özer’in kaldığı iddia edilen eve baskın düzenlemişti ancak Özer, bulunamamıştı. Avukat Sinan Keskin, devam etmekte olan haciz işlemlerini takip edeceklerini belirtti

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle