Kripto Para

Thodex CEO’sunun BTC cüzdanını sıfırladığı iddia edildi

  Türk Bitcoin ve kripto para borsası Thodex’e yönelik soruşturmada detaylar basına yansımaya başladı. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in yurt dışına çıkmadan önce borsaya ait cüzdanı boşalttığı iddia edildi…

  Kripto para basının gündeminde Thodex borsasında yaşanan gelişmeler yer almaya devam ediyor. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in hakkında çıkan “dolandırıcılık” iddiaları hakkında açıklama yaptığı 22 Nisan gününde yaptığı tahmin edilen kripto para transferi ortaya çıktı. Söz konusu para transferinde kripto paralar lider Bitcoin borsası Binance platformuna transfer edildi. 

  Son günlerde yerli kripto para borsalarında yaşanan sıkıntılar gündemdeki yerini korurken, Thodex borsası hakkındaki soruşturmada yeni detaylar dikkat çekti. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in internet sitesini kapatıp borsadaki işlemleri durdurduktan sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gittiği iddia edilmişti.

  Thodex CEO’su Kırmızı Bültenle Aranıyor 

  Thodex skandalında ayrıca borsada bulunan 2 milyar dolar değerindeki kripto paranın da kaçırıldığı iddiaları ortaya atılmıştı. Hesaplarına erişim sağlayamayan yaklaşık 400 bin kripto para yatırımcısının da mağdur olduğu iddia edildi. Bu gelişmelerden sonra Cumhuriyet Başsavcılığı, Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkartarak aramaya başladı. 

  Savcılık, Koineks ismiyle kurulan şirketin daha sonra Thodex olarak isim değişikliğine gittiğini ve 120’den fazla ülkede faaliyet gösterdiğini ortaya koydu. Söz konusu skandalda şirkete ve şüpheli şahsa ait banka hesaplarına da tedbir konulduğu duyuruldu. Soruşturmada ayrıca Thodex borsasına ait olduğu düşünülen bir hesaptan, lider Bitcoin borsası Binance hesabına para transferi yapıldığı iddia edildi.

  Thodex Hesabından Binance Hesabına Transfer

  22 Nisan tarihinde Thodex CEO’su yaptığı paylaşımda “dolandırıcılık” iddialarını yanıtlamış ve birkaç gün içinde Türkiye’ye geri döneceğini açıklamıştı. Aynı gün içinde Thodex’in borsada kullandığı cüzdanlarından birinden transfer işlemi gerçekleştirildiği belirtildi.

  Etherscan verileri incelendiğinde Thodex’e ait bu cüzdan adresinin yaptığı işlemler blockchain defterine işlendiği için isteyen herkes tarafından görülebiliyor. Yapılan işlemlerin dışarıya aktarıldığı yani süpürme işleminin gerçekleştirildiği dikkat çekiyor. 25 milyon 708 bin 232 adet Holo Token’ın Thodex borsasından Binance borsasına transfer edildiği görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle