BTC fiyatı 163 gün içinde herkesi şaşırtacak! Uzmanların BTC tahminleri

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir konsolide olmaya devam ederken yatırımcıların piyasadaki yükseliş beklentisi sürüyor. Kripto para sektöründeki uzmanlar BTC hakkında en güncel görüşlerini açıkladı. Rapora göre BTC fiyatı 2023 yıl sonunda hangi seviyelere çıkacak?

  Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran raporda BTC fiyatının 2023 yıl sonunda ulaşabileceği seviyeler gündeme geldi. Deneyimli analistlerin yer aldığı Finder, 2023 yıl sonu tahminlerini önceki tahminleriyle tutarlı bir şekilde güncelledi. Uzmanlara göre BTC önümüzdeki 163 gün içinde yüzde 9 civarında bir yükseliş yaşanacak ve 38 bin dolarlı seviyeler görülecek.

  BTC Fiyatında Uzmanların Beklediği Seviyeler

  Tecrübeli kripto para analisti Joe Raczynski, bu yılın sonuna kadar BTC’ye yönelen kurumsal ilginin giderek artmasını bekliyor. Ünlü analist spot BTC ETF başvurularının onaylanasıyla birlikte büyük yatırımların gerçekleşebileceğini düşünüyor. Analist ortalamanın biraz üstünde bir tahminde bulunarak BTC fiyatının yıl sonunda 40 bin dolara ulaşacağını söyledi.

  Mopher CEO’su Martin Froehler, lider kripto para biriminin mevcut koşullarda gerçek değerinin altında fiyatlandığını vurguladı. Ünlü analist BTC fiyatında yıl sonunda 40 bin dolar seviyesini beklerken BTC halving etkinliği ve faiz oranlarındaki değişimlere dikkat çekiyor. Raporda makroekonomik zorlukların azalacağını ve yarılanma etkinliğinin ardından önemli bir fiyat artışının geleceğini belirtti.

  2025 ve 2030 Yıllarında BTC Fiyat Tahminleri

  Deneyimli kripto para analistleri söz konusu raporda uzun vadeli BTC fiyat tahminlerine de yer verdi. Uzmanlar BTC fiyatının 2025 yılı sonunda ortalama 100 bin dolar ve 2023 yılı sonundaysa 280 bin doların üzerinde bir seviyeye ulaşmasını bekliyor. Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı Nansen CEO’su Alex Svanevik ise 2025 yıl sonunda BTC fiyatının 115 bin dolar, 2030 sonunda ise 260 bin dolar değerinde olabileceğini belirtiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle