Kripto Para

Thodex’e polis baskını! Başsavcılık harekete geçti

  Yerli kripto para basınında geniş yankı bulan Thodex hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Binlerce kripto para yatırımcısını endişelendiren Thodex kripto para borsasının İstanul’daki ofisine polis baskını yapıldı…

  Kripto para yatırımcılarının paralarını aldıktan sonra web sitesini ve sosyal medya hesaplarını ulaşılamaz yapan Thodex borsasının yankıları sürüyor. Ardından binlerce mağdur bırakan borsa hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlattığı öğrenildi. Bu soruşturma kapsamında polis ekipleri harekete geçti.

  Thodex yerli kripto para borsasının Kadıköy’deki ofisine operasyon yapıldığı öğrenildi. Siber suçlarla mücadele ekipleri, Thodex borsasına ait bilgisayarlarda inceleme yapıyor. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu olayın perde arkası aydınlatılmaya çalışılırken Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçtığı belirlendi.

  Polis Ekipleri Harekete Geçti

  Son birkaç gündür yerli kripto para basınında geniş yankı uyandıran ve yatırımcıların endişeyle takip ettiği Thodex olayında detaylar gelmeye başladı. Polis ekiplerinin araştırmalara hız kazandırdığı kripto para dolandırıcılığı sonucunda binlerce kripto para yatırımcısı endişelendi. Thodex olayında yaşanan son detaylar da ortaya çıktı.

  Yerli kripto para borsasının kayıtlı 391 bin aktif kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Bu hesaplardan hiçbiri Thodex borsasındaki cüzdanına erişemiyor. Türkiye’nin gündeme damgasını vuran Thodex olayında tüm detaylar soruşturma netleştikten sonra ortaya çıkacak. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı doğrultusunda siber suçlarla mücadele ekipleri konunun detaylarını araştırıyor.

  Hesapları Kapatıp Yurt Dışına Kaçtı

  Emniyet güçleri ve siber suçlarla mücadele ekipleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada aktif rol alıyor. Bu doğrultuda Thodex borsasının Kadıköy’de bulunan merkezine polis baskını yapıldı ve bilgisayarlarda inceleme başlatıldı. 

  Öte yandan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçtığı haberi yatırımcıları hüzne boğdu. Olayın baş kahramanının önce Tayland’a daha sonra da Arnavutluk’a kaçtığı iddia edilse de henüz net bilgilere ulaşılamadı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle