Kripto Para

Yerli borsa Thodex işlemlere ara veriyor

  Son günlerde sosyal medyada hakkında birçok iddia ortaya atılan yerli kripto para borsası Thodex, konu ile ilgili açıklama yaptı. Thodex borsasında son günlerde yaşanan aksamalar ile ilgili açıklama yapan şirket, yeni ortaklıklar kurulduğunu belirtti. Ortaklıklardan kaynaklı devir işlemleri nedeni ile aksamaların meydana geldiğinin belirtildiği açıklamada kripto para işlemlerine 4-5 gün boyunca ara verileceği duyuruldu.

  Yerli kripto para borsası Thodex, son günlerde çeşitli aksamalar ile gündeme geliyor. Thodex kullanıcıları sosyal medya hesapları üzerinden borsanın battığına ya da çöktüğüne yönelik açıklamalarda bulunuyor. Borsa konu ile ilgili yaptığı açıklamalara bir yenisini ekledi. Borsaya yeni yatırım aldıklarını ve bu nedenle aksama yaşandığını açıklayan Thodex, bir süre işlemlere ara verileceğini duyurdu.

  Thodex borsası 19 nisan günü yaptığı ilk açıklama ile yatırımcı güvenliği ve hizmet kalitesi gibi nedenlerden kaynaklı Dogecoin işlemlerinin askıya alınacağını açıklamıştı. Ertesi gün ise borsada bakım çalışmasının yapılacağı, bu nedenle 6 saat gibi bir süre işlemlerin askıya alınacağı açıklanmıştı. Borsa yaptığı son açıklama ile aksamaların yeni yatırımlar nedeni ile oluştuğunu ve borsada 4 ya da 5 gün işlemlerin askıya alınacağını duyurdu.

  Thodex devir sürecine giriyor

  Thodex borsası 19 ve 20 nisan tarihinde gerçekleştirdiği açıklamaları güncelleyerek, aksamaların nedenini yeni yatırımlarla bağlantılı olarak açıkladı. Borsa tarafından yapılan açıklamada son 2 yıl içinde kripto para varlıklarına olan ilginin artması ile borsanın kaçınılmaz şekilde büyüme ihtiyacı duyduğu belirtildi. Dünya çapında bilinen banka ve fon şirketlerinin uzun süredir Thodex ile işbirliği geliştirmek istediğinin belirtildiği açıklamada bu yatırımların kabul edildiği yer aldı.

  Thodex borsası yeni ortaklıklardan kaynaklı devir işlemlerinin tamamlanması gerektiğini ve bu işlemler için 4 ya da 5 gün sürenin gerekli olduğunu açıkladı. Thodex borsasında bu süreçte işlem gerçekleştirilmeyeceği duyuruldu.

  İşlemlerin durdurulmasına yönelik tepkiler büyümeye başladı

  Thodex borsasının 4-5 gün boyunca işlemleri askıya alması yatırımcılardan büyük tepki aldı. Borsa açıklamada konu ile ilgili yatırımcıların düzenli olarak bilgilendirileceğini belirtse de yatırımcılar süreçle ilgili bilgi sahibi değil.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle