Kripto Para

Thodex Battı! İşte İspatı

  Kripto para dünyasının ve Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Thodex ile ilgili borsanın kurucusu Faruk Fatih Özer’den açıklama geldi. Şirketin Twitter hesabı üzerinden yazılı açıklama yapan Özer, borsanın bu duruma gelmesinin nedenlerini anlattı ve dolandırıcılık iddialarını yalanladı.

  Yerli kripto para borsası Thodex hakkında emniyet güçlerinin soruşturma başlattı. 20 nisan tarihinde bakım çalışması nedeni ile işlemleri askıya alan, 21 nisan tarihinde de yeni ortaklıklardan kaynaklı devir işlemleri nedeni ile 4-5 borsada işlem yapılamayacağını açıklayan Thodex, bugün dolandırıcılık iddiaları ile gündeme geldi. Borsanın kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolara denk gelen kripto para ile yurt dışına kaçtığının ve 391 bin kişinin mağdur edildiğinin iddia edilmesi üzerine Faruk Fatih Özer şirketin sosyal medya hesabı üzerinden yazılı açıklama yaptı. Özer hakkındaki dolandırıcılık iddialarını reddederek, yatırımcıların paralarının geri ödeneceğini açıkladı.

  Faruk Fatih Sayan 391 bin kişinin mağdur olduğu haberlerine tepki gösterdi

  Faruk Fatih Özer, yaptığı yazılı açıklama ile Thodex borsasının bu sürece nasıl geldiğini açıkladı. Borsanın ilk kurulduğu dönemde yaşanan hacker olaylarından bahseden kurucu isim, bu nedenle uzun zamandır açığı kapatmak ve borsayı büyütmek için çalıştıklarını aktardı. Özer hacker saldırıları ile yaşanan kayıpların telafi edilmeye çalışıldığı bu dönemde kripto para sektöründeki yükselişlerin başladığını belirtti. Bu yükselişlerin açığı kapatmayı daha zor hale getirdiğini belirten Özer, açıklar nedeni ile borsanın bu duruma geldiğini açıkladı.

  Özer açıklamasında kendisine yöneltilen dolandırıcılık suçlamalarının doğru olmadığını da açıkladı. 19 nisan tarihinde yurt dışı yatırımcıları ile görüşmek üzere ülkeden ayrıldığını belirten Özer, basında yer aldığı gibi 391 bin kişinin mağdur olmadığını açıkladı. Borsada yaklaşık 30 bin yatırımcının yer aldığını açıklayan Özer, söz konusu miktarın 2 milyar dolar olamayacağını da belirtti.

  Thodex kullanıcılarına ödemelerin yapılacağı açıklandı

  Faruk Fatih Sayan açıklamasında borsa kullanıcılarına üzgün olduğunu ancak yatırımlarının en kısa sürede iade edileceğini belirtti. Yatırımcıların varlıklarının borsa kapsamında aynı şekilde bulunduğunu belirten Özer, en kısa sürede geri verilmesi için çalıştıklarını aktardı.

  Yayınlanıp daha sonra kaldırıldığı iddia edilen o mektup:


  Thodex'in şuanda sitesinde yayımlanan açıklama metni:

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle