Kripto Para

Binance Ethereum işlemlerini yoğunluk sebebiyle durdurdu

  Kripto para sektörünün en büyük borsalarından Binance, sık sık kullanıcılarına sunduğu alım satım işlemlerini durdurması ile gündeme geliyor. Oluşan yoğun trafik sebebi ile Ethereum işlemleri de askıya alındı…

  Binance kripto para borsasında, zaman zaman oluşan teknik sorunlar kripto para yatırımcılarının tepkisini çekmeye devam ediyor. Yoğun trafik sebebiyle ortaya çıkan bu sorunlara kısa sürede çözüm bulmaya çalışılıyor. Binance CEO’su CZ, açıklamasında “tüm zamanların en büyük trafiğini” aldıklarını söyledi ve kullanıcılarından bu sorunlar hakkında anlayış bekledi.

  Kripto para piyasasında hareketli saatler yaşanırken Binance borsasından yine teknik sorun duyurusu yapıldı. Bazı işlemlerde gecikmeler yaşanırken Ethereum transferine geçici olarak ara verildiği açıklandı. Kripto para yatırımcıları alım satım işlemleri yapamadıkları için Binance borsasına ve yönetime haklı olarak tepki gösterdi.

  Binance Borsasında Teknik Sorunlar

  Geçtiğimiz gün Bitcoin fiyatında başlayan düşüş sonrasında binlerce dolar değer kaybı yaşandı. Kripto para piyasasında toplamda 100 milyar doların üzerinde para silindi. Bu sırada ticaret hacmi bakımından kripto para sektörünün en büyük borsası olan Binance yaşadığı bazı teknik sorunlarla gündeme geldi

  Kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik, yatırımcıları harekete geçirince Binance borsasında trafik yoğunluğu yaşandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, kişisel sosyal medya hesabından daha önce hiç olmadığı kadar fazla trafik aldıklarını duyurdu. unu bir önceki rekorla kıyaslayan Zhao, arada “yüzde 50’lik bir fark” olduğunu söyledi.

  Ethereum Alım Satım İşlemleri Donduruldu

  Zhao, sosyal medya hesabından bu paylaşımı yaptıktan 10 dakika sonra Ethereum ağındaki yoğunluk hakkında konuştu. Ağın tıkandığını açıklayan Zhao, gas maliyetinin bin 200’ün üstüne çıktığını duyurdu. Bu sorunu ciddiye alan Binance kripto para borsası, bu sebeple Ethereum çekme işlemlerini geçici olarak durdurma kararı aldığını açıkladı. 

  Öte yandan yoğun tepki ve eleştirilere cevap veren Zhao; spot ve vadeli işlemler için kullanılan bazı API’larda sorun olduğunu ve sorunu çözmek için harekete geçtiklerini söyledi. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra spot API’larında bazı gecikmeler olduğu, bu gecikmelerin şimdilik giderildiği belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle