Oracle, Bitcoin alan şirketler arasında mı katılacak?

  Max Keiser, yaptığı açıklamada, Oracle'ın, Bitcoin alan şirketler arasına katılabileceğini belirtti.

  Max Keiser'a göre, Tesla'nın Bitcoin alımı, diğer şirketleri de harekete geçirebilir. Max Keiser'in ifadelerine göre, sıradaki BTC yatırımı yapacak olan kurumsal şirket Oracle olabilir. 

  Tesla'nın yapmış olduğu devasa yatırımın ardından, Bitcoin'e yatırım yapacak olan şirket sayısında artış yaşanabileceği ön görülüyor. Konuyla ilgili birçok spekülasyon da çıkmış durumda. Max Keiser'in ifadelerine göre, bu şirketler arasında Oracle Corporation bulunabilir.

  Oracle Bir Sonraki Yatırımcı mı?

  Elon Musk'ın şirketi Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklayarak büyük sükse yaratmıştı. Birçok önemli kurumsal şirketin Bitcoin yatırımını takip eden Tesla, büyük miktarda Bitcoin alan son kurumsal şirket oldu. 

  Kurumsal firmaların, Bitcoin almaya başlaması, MicroStrategy ile gerçekleşti. Ünlü şirket, 1 milyar dolardan fazla BTC satın aldı. Bunu üç aşamada gerçekleştiren şirket, ilk etapta 450 milyon dolarlık BTC satın almıştı.  MicroStrategy'den sonra MassMutual ve Square de büyük miktarlarda Bitcoin aldılar.  Ancak Tesla'nın girişi hepsinden daha görkemli oldu.

  Daha önce yapılan spekülasyonlar, Apple'ın da Bitcoin yatırımı yapabileceğini gösteriyordu. Ancak Max Keiser ise hedefi başka bir şirkete çevirdi.  

  Gelen haberlere göre Max Keiser, bir sonraki BTC yatırımı yapacak olan şirketin Larry Ellison'ın Oracle'ı olacağını düşünüyor. Keiser konuyla ilişkin daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı. 

  Oracle, 1977 yılında kurulmuş olan bir teknoloji şirketidir. ABD şirketleri içerisinde en büyük 82. şirket olma unvanına sahiptir. 

  Larry Ellison'un da 2018 yılında Tesla yönetim kuruluna katıldığını belirtmekte de yarar var. Ellison, Elon Musk'tan sonra Tesla'd en çok hissesi bulunan kişi durumunda. Üç milyon hisse aldığı biliniyor.

  Ford da BTC Yatırımı Yapabilir

  Keiser, Oracle ile ilgili bu bilgiyi, nereden aldığını ise henüz paylaşmadı. Ancak farklı düşüncelerini de dile getirdi. 

  Keiser, yaptığı açıklamada, Elon Musk ve Michael Saylor gibi kişilerin, BTC yatırımı yapmalarının şaşıtıcı olmadığını dile getiriyor. Ek olarak Keiser, yakın bir gelecekte, otomobil devi Ford'un da BTC kervanına katılabileceğini ifade ediyor. 

  BTC, kendi rotasını çizen ve kurumsal manada oldukça yetenekli olan kişiler için oldukça çekici bir varlık. Ford, BTC'yi satın aldığında, muhtemelen değeri 40 kat daha fazla olacak. 

  Keiser'ın dediği gibi 40 katlık bir artış yaşanırsa, varlığın değeri token başına 1.8 milyon dolar olacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle