Kripto Para

ETH yol haritasında Şanghay Yükseltmesi tarihi belli oldu

  En büyük merkeziyetsiz uygulama altyapısı Ethereum (ETH) için kritik gelişim süreci devam ediyor. Binance borsasının araştırma ekibi, yatırımcıların merak ettiği Şanghay Yükseltmesi hakkında yol haritası paylaştı…

  İşlem hacmine göre kripto para sektörünün en büyük borsası olan Binance’in araştırma ekibi dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Araştırmacılar, Ethereum’da heyecanla beklenen Şanghay Yükseltmesi için yapılan test sonuçlarını açıkladı. Bu kapsamda blok zincirinde son olarak Sepolia testneti başarıyla tamamlandı. 

  Sepolia testinin ardından blok zincirindeki bir sonraki geliştirme aşaması merak ediliyordu. Binance ekibi, paylaştığı yol haritasında Şanghay Yükseltmesi’nin bir sonraki Goerli testinin detaylarını açıkladı. Ethereum’daki kilitli tokenlerin açılmasını sğlayacak Şanghay Yükseltmesi için geri sayım devam ediyor.

  ETH Şanghay Yükseltmesi Ne Zaman?

  Ethereum ağında sıradaki durak olan Goerli testneti için çalışmalar sürüyor. Goerli ağındaki test Şanghay Yükseltmesi öncesindeki son test olması sebebiyle ayrı bir önem taşıyor. Ayrıca bu zamana kadarki en büyük testnet olan Goerli ağı, ETH ana ağına benziyor. Ethereum destekçilerinin yakından takip ettiği bu süreç aynı zamanda ETH yatırımcılarını da heyecanlandırıyor.

  Binance araştırma ekibi, olasılık üzerinden yola çıkarak Goerli testnetinin 2-3 hafta sonra tamamlanacağını söyledi. Uzmanlara göre yatırımcıların heyecanla beklediği Ethereum Şanghay Yükseltmesi ise nisan ayının başlarına denk gelecek. Sadece Ethereum destekçileri için değil, altcoin piyasasındaki diğer yatırımcıları da etkileyecek Şanghay Yükseltmesi için geri sayım sürüyor. Bu güncelleme ile birlikte ağdaki 16 milyon ETH’nin kilidi açılacak. 

  ETH Fiyatı Yükselecek Mi?

  Binance ekibinin sosyal medyadan paylaştığı Ethereum yol haritası, yatırımcılar açısından önemli veriler içeriyor. Bu yol haritasına göre Ethereum Şanghay Yükseltmesi’nin kritik tarihi aşağı yukarı tahmin edilebiliyor. Ancak bu tarih geldiğinde yani olasılıklara göre nisan ayında ETH fiyatının yükselip yükselmeyeceği merak uyandırıyor. Bazı yatırımcılar, ağdaki 16 milyon ETH’nin kilidi açılacağı için satış baskısının artması sebebiyle fiyatta gerileme yaşanabileceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle