Kripto Para

Elon Musk kirasını BTC ile ödemeye başlayabilir

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği Bitcoin ve Dogecoin destekçisi Elon Musk, her hareketiyle gündem oluyor. Edinilen bilgilere göre ünlü milyarder şimdi de Tesla şirketinin kirasını BTC ile ödemeye hazırlanıyor…

  Kripto para birimlerinin popülerlik kazanmasında önemli bir etkisi bulunan Elon Musk, özellikle Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) destekçisi olarak tanınıyor. Geçtiğimiz dönemde dünyanın en zengin iş insanı olmayı başaran ancak koltuğu rakibi Jeff Bezos’a devreden ünlü milyarder, BTC kullanımını yaygınlaştırmaya kararlı görünüyor. Edinilen bilgilere göre Elon Musk sahibi olduğu Tesla şirketinin kirasını BTC ile ödemeye hazırlanıyor.

  Henüz Elon Musk’tan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da kripto para basınında yer alan haberlere göre BTC ile kira ödeme uygulaması başlamak üzere. Los Angeles merkezli gayrimenkul şirketi Caruso Properties ve kripto para borsası Gemini ortaklık anlaşması imzaladı. Bu işbirliğini kripto para basınında geniş yankı buldu.

  Gayrimenkul Şirketinden Bitcoin Rezervi

  Ortaklık anlaşması detaylarına göre Caruso, pek çok mülkü için kira ödemelerinde Bitcoin (BTC) kabul etmeye başlayacak. Kripto para yatırımcılarının ve sektörün yakından takip ettiği bu gelişmeye göre Caruso, rezervinin yaklaşık yüzde 1’ini şimdiden BTC’ye dönüştürdü.

  Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketinin Glendale, Kaliforniya'daki bayiisine ev sahipliği yapan mülk de Caruso gayrimenkul şirketine ait olduğu biliniyor. Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Tesla, Bitcoin'e 1,5 milyar dolarlık yatırım yapmış ve araç satın alımlarında BTC kabul etmeye başlamıştı. Bu haberlerin ardından dev şirketin şimdi de BTC ile kira ödemeye başlayacağı öne sürülüyor.

  “BTC Yatırımı Şimdiden Kazanç Sağladı”

  Caruso Properties'in sahibi Rick Caruso, henüz bu sisteme geçmediklerini söylese de şirketin Bitcoin yatırımlarının şimdiden kazanç sağladığına dikkat çekti:

  İyi bir koruma aracı olduğuna inanıyorum ve bizim için iyi bir yatırım olduğunu çoktan kanıtladı. Bitcoin ve blockchain teknolojisinin de ileride aynısını yapacağını düşünüyorum. Bu konuda öncü olmak istiyoruz.” Caruso, kiraladığı veya sattığı mülklerini Bitcoin alıcılarına sunarak geleceğe yön vermeye hazırlanıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle