Kripto Para

Artık BTC ile fastfood alınabilecek!

  Kripto paraların reel alışveriş sektörlerinde kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu kez bu alanda adım atan ise ABD merkezli fastfood zinciri Quiznos oldu. Quiznos, Bakkt ile kurduğu ortaklıkla artık Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başladı.

  Kripto paralar, 2020 yılına kadar hemen hemen herkes tarafından bir yatırım aracı ya da eşler arası bir ödeme sistemi olarak değerlendiriliyordu. 2020 yılından sonra bu algı değişmeye başladı ve birçok yatırımcı için kripto paralar daha farklı anlamlar ifade etmeye başladı. Özellikle al-sat ile para kazanma yöntemi olarak değerlendirilmeye başlayan kripto paralara, bu yönde uzun süredir eleştiriler de yöneltiliyor. Kripto paraların kullanım alanına yönelik gelen eleştiriler karşısında, reel alışveriş sektöründe atılan adımlar cevap niteliğinde yorumlanıyor.

  Reel alışveriş sektöründe kripto paraların kullanılmaya başlanması, kripto para toplulukları tarafından her zaman olumlu karşılanıyor. Zira bu sayede kripto paraların daha fazla insana ulaşacağı tahmin ediliyor. Kripto paraların yaygınlaşması, sektöre daha fazla yatırımcının girmesini sağlayabilir ve kripto paraların gelecekteki konumunu daha sağlam temeller üzerinde şekillendirebilir. Bu alanda atılan adımlar günden güne artarken bir benzer adım da ABD’den geldi. Fastfood zinciri Quiznos, Bitcoin (BTC) ile ödemeleri kabul etmeye başladı.

  Bakkt App, Dijital Cüzdan Hizmeti Verecek

  ABD merkezli fastfood zinciri Quiznos, Bitcoin ile ödemeleri kabul etmek adına Bakkt ile bir ortaklık kurdu. İlk pilot uygulaması Denver’da gerçekleşecek olan uygulama ile artık müşteriler Bitcoin ile ödemeler yapabilecek. Uygulamalar için Bakkt Holdings’in mobil uygulaması olan Bakkt App, dijital cüzdan hizmetini kullanıcılara sunacak. Pilot uygulamalar Denver’da, çeşitli bölgelerde ve bazı havaalanlarında faaliyete geçecek.

  Quiznos Başkanı’nın Açıklamaları

  5 Ağustos tarihinde yapılan basın açıklamasında Quiznos, Ağustos ayı ortalarında BTC ödemelerinin kabul edileceği uygulamanın hayata geçirileceği ifade edildi. Quiznos Başkanı Mark Lohmann, konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Lohman’ın yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Bakkt gibi yenilikçi bir platformla ortaklık kurmak birkaç nedenden dolayı bize çekici geliyor. Bu ortaklık, Bitcoin’i doğrudan satış noktasında hızlı ve sorunsuz bir işlemin parçası olarak kabul etmemize imkan sağlıyor.”

  Uygulamanın, ilk pilot bölgesi olan Denver’dan sonra tüm ABD’ye yayılması hedefleniyor. Bakkt App indiren ve bununla Quiznos’ta yemek satın alan müşteriler ödül olarak 15 dolar değerinde BTC sahibi olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle