XRP yatırımcıları dikkat! SEC davasında yeni gelişme

  Kripto para piyasasının en popüler altcoin projelerinden biri olan XRP, özellikle Ripple ve SEC arasındaki davadan sonra kötü günler yaşamıştı. Bu davada, XRP yatırımcılarını sevindirecek yeni gelişmelerin ortaya çıkması dikkatlerden kaçmadı…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile blockchain devi Ripple şirketi arasındaki 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası devam ediyor. Sulh Hakimi Sarah Netburn, son duruşmada SEC Kurumsal Finans Bölümü eki müdürü William Hinman’ın ifadesinin alınmasına onay verdi.

  Ripple avukatlarının ısrarlı baskısı sonuç verdi ve eski SEC yöneticisi William Hinman’ın ifade vermesine yönelik talep kabul edildi. Bilindiği üzere SEC, Hinman’ın bu davada ifadesinin alınmasını istemiyordu. SEC avukatları bu sebeple Hinman’ın ifadesinin onaylamanın, diğer avukatları kamu hizmetinde çalışmaktan caydırabilecek tehlikeli bir emsal teşkil ettiğini öne sürdü. 

  Kritik Davada Hinman’ın İfadesi Alınacak 

  Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC avukatlarından gelen bu itirazlara rağmen bunun sıradan bir uygulama olmadığının altını çizdi. Hakim, kabul etme kararının arkasında büyük bir kamu yararı olduğuna dikkat çekerek ifadenin diğer departmanları etkilemeyeceğini belirtti. 

  XRP yatırımcıları tarafından büyük bir heyecanla karşılanan bu gelişme, Ripple avukatlarının davada bir adım öne geçmesi şeklinde yorumlandı. Davayı yakından takip edenlerin bileceği üzere son duruşmalarda Ripple ve SEC arasındaki en büyük mücadele William Hinman’ın ifadesinin alınması üzerineydi

  Davada ETH Parantezi Açılacak 

  Ripple avukatları eski SEC yöneticisi William Hinman’ın ifadesini alırken Ethereum (ETH) kripto para birimi hakkındaki görüşlerini soracak. Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığı konusunda 2018 yılında bir konuşma yapan Hinman’ın bunu resmiyete döküp dökmediği araştırılacak. 

  William Hinman’ın vereceği ifadeler Ripple (XRP) için davanın süreci konusunda büyük önem taşıyor. Duruşma sırasında SEC, o konuşmada Hinman’ın ETH statüsü hakkında bir karar vermediğini söylemişti. SEC’in görüşleri ile Hinman’ın ifadeleri arasında çelişki olup olmadığı ortaya çıkacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle