Kriptopara

En İyimser 4 Bitcoin Yorumu: BTC Geleceği Ne Olur?

  Bitcoin tüm dünyanın gündeminde tutunmaya devam ederken, BTC fiyatının geleceği ne olur sorusu da kullanıcıların aklında. Analistler 2021 ikinci yarısında BTC için geleceğin parlak olduğunu düşünse de riskli piyasa şartlarında doğru yorumlara bakmakta yarar var. Bu yazımızda sizin için farklı analistlerin BTC yorumlarını bir araya getirdik.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Standpoint Research’ten İyimser BTC Yorumu

  ABD’de yayın gerçekleştiren CNBC kanalının programlarından birine konuk olan Standpoint Research’un kurucusu olarak bilinen Moas, BTC için al tavsiyesi verdiği geçen aylarda Bitcoin’in 40 dolar bandına yaklaşacağını öngörmüştü. Aynı dönemde tahminleri doğru bir sonuca işaret etmişti.

  Ronnie Maos en son yaptığı açıklamasında ise BTC’nin 2021 yılının ikinci yarısında yeni bir fiyat artışına sahne olacağını düşünüyor. 2021 yılı 5 Mart tarihinde 47.349 dolar bandında olan BTC fiyatının 2021 yılı sonuna kadar 50 bin dolar seviyesine ulaşacağı hakkında bir yorum gerçekleştirdi. BTC için fiyat dalgalanmasının 2021 içinde 35 bin dolar ile 50 bin dolar seviyeleri arasında olacağını belirten Standpoint Research kurucusu, BTC için iyime bir tahminde bunuyor.

  Morgan Stanley Bankası’nın İyimser BTC Yorumu

  Morgan Stanley Bankası geride kalan 2017 ve 2019 yılları arasında BTC için iyimser olmayan fiyat tahminlerinde bulunmuşlardı. 2020 yılının ikinci yarısına ve 2021 senesi başına bakıldığında ise Morgan Stanley Bankası, BTC için iyimser yorumları ile ön plana çıkmaya başlamıştır.

  ABD merkezli banka, Bakkt ve Bitcoin EFT onaylarının BTC’yi 2021 yılı içinde daha da ön plana taşıyacağını ifade etti. Bu kapsamda BTC’nin kurumsal bir varlık olarak kullanılmak için dahi uygun olduğunu ifade ederek geçmiş düşüncelerini değiştiren Morgan Stanley, 2021 yılı içinde BTC’nin 50 bin dolar rakamına en yakın konumda fiyat değerine yükseleceğini tahmin ediyor.

  Bill Miller’dan BTC İçin Olumlu Yorumlar

  Kripto para dünyasında efsanevi bir yatırımcı olarak görülen ve analizleri ile dikkatleri üzerine çeken Bill Miller, BTC için fiyat yükselişine yönelik beklentisinin hala devam ettiğini açıklamıştır. BTC’yi kripto para piyasasının değerli altını olarak gören Hedge fon yöneticisi Miller, 2021 yılında yaşadığı rekor fiyat ardından düşüşe sahne olan BTC’nin ikinci yarı ardından 50 bin dolar seviyesinin üzerinde şekilleneceği yönünde yorum gerçekleştirdi.

  Galaxy Dijital CEO’sunun Bitcoin Tahmini

  Galaxy Dijital CEO’su Mike Novogratz, BTC için turbo şarj olabilen altın benzetmesini yaptı. Bu kapsamda BTC’nin dip fiyatları görmesine rağmen değer kazanımına toparlanma ardından devam edeceğini belirten CEO, BTC için 2021 yılı bitmeden bir kez daha rekor fiyatın gündeme geleceğini tahmin ediyor.

  Sonuç Olarak: Yükseliş Bekleniyor

  En iyimser BTC yorumlarına bakıldığında Dünya'nın önde gelen bankalarının, yatırımcılarının, analistlerinin ve CEO’larının BTC için 2021 sonuna kadar fiyat yükselişini bekledikleri görülüyor. Bu açıdan düşünüldüğünde 2021 yılı Bitcoin için parlak bir geleceğin başlangıcı olabilir. Her halükarda yatırımcıların piyasayı yakından takip edip, olumsuz senaryoları da değerlendirmesinde yarar vardır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle