Kripto Para

21 saatte milyonlarca XRP transferi gerçekleşti!

  Kripto para takip platformu Whale Alert, bir kez daha dev transfer hareketliliği raporladı. Whale Alert raporlarına göre transferlerde bu kez XRP devrede. Platform, çok ciddi miktarlarda XRP transferi gerçekleştiren birkaç işlem tespit etti.

  Kripto para piyasalarında Temmuz sonlarından bu yana ciddi anlamda yukarı yönlü bir hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketliliklerde piyasayı da yönlendiren Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ikilisi, performanslarıyla hem göz dolduruyor hem de piyasadaki yükselişlerde ipi göğüslüyor gibi görünüyor. BTC ve ETH’nin tetiklediği piyasalarda önde gelen altcoinlerin neredeyse tamamının bu yükselişlere ayak uydurduğu görülüyor. Ancak kritik seviyeleri aşmalarıyla, Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) gibi kripto paraların, daha fazla dikkat çektikleri biliniyor.

  21 Saatte 123,2 Milyon XRP Transfer Edildi

  Piyasada ralli sinyalleri görülürken Cardano’nun 2 dolar seviyesini aşması ve XRP’nin de tekrar 1 dolar seviyesinin üzerini görmesi, her iki varlığın yatırımcılarını da fazlasıyla sevindirdi. Ancak XRP için yatırımcıları heyecanlandırabilecek başka bir gelişme daha yaşandı. Kripto para takip platformu Whale Alert, büyük miktarlarda XRP transferi yapıldığını bildirdi. Whale Alert, bu işlemlerin 12-13 Ağustos tarihlerini kapsayacak şekilde 21 saat içinde yapıldığını açıkladı.

  Ripple, Meksika’daki Ortağına 20 Milyon XRP Gönderdi

  Whale Alert raporlarına göre söz konusu süreçte, 21 saat içinde 123,2 milyon XRP transfer edildi. İşlem gerçekleştiği sırada taşınan XRP’lerin değeri 126 milyon dolara denk geliyordu. Kripto para ve Blockchain takip platformu Whale Alert’ın Twitter üzerinden yaptığı bilgilendirmeye göre Ripple, 20 milyon XRP’yi “RL18-VN” cüzdanına taşıdı. Ripple şirketi, bu işlemden bir gün önce de aynı miktarda token’ı, Meksika’daki ortağı Bitso’ya göndermişti.

  Bitso, Latin Amerika bölgesinin en büyük kripto para işlem platformu olarak biliniyor. Bitso, bu bölgede Ripple’ın ODL teknolojisini yayıyor ve Ripple’ın, 2019 yılında Bitso’ya açıklanmayan miktarlarda fon yatırımı yaptığı da biliniyor.

  Yapılan Diğer XRP Transfer İşlemleri

  Yapılan XRP transferleri arasında ayrıca Bybit ve Binance borsaları da yer aldı. Raporlara göre Bybit, 88 milyon 237 bin 930 adet XRP’yi Binance’a gönderdi. Öte yandan Bittrex borsası da Upbit borsasına 15 milyon XRP gönderdi.

  Whale Alert her ne kadar XRP transferlerini bildirmiş olsa da Twitter üzerinde Whale Alert paylaşımlarına tıklandığında, söz konusu paylaşımların açılmadığı görülüyor. Yani platform bu paylaşımları silmiş olabilir. Ancak bunun nedeni bilinmiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle