Ünlü finans profesörü: “Ethereum, Bitcoin’den daha iyi”

  New York Üniversitesi'nde profesör olan Aswath Damodaran, kripto para yatırımcılarını ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Finans profesörü, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir emtia olduğunu düşünüyor…

  CNBC kanalına röportaj veren New York Üniversitesi finans profesörü Aswath Damodaran, kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken açıklamalar yaptı. Blockchain tabanlı teknolojinin hakim olduğu gelecek paradigmasında Ethereum (ETH) kripto para biriminin daha yüksek potansiyelli olduğunu söyledi

  Ünlü finans profesörü, bu sebeple ETH potansiyelinin Bitcoin (BTC) kripto para birimine göre daha güçlü olduğunu ifade etti. Finans profesörüne göre Ethereum, blockchain ağı üzerinden yapılan işlemler açısından lider kripto para birimi Bitcoin’i geride bırakacak. Akademisyenin açıklamaları kripto para basınında da geniş yankı buldu.

  “Bitcoin’i Almaya İkna Edemiyorlar”

  Piyasadaki Bitcoin boğalarının görüşlerine parantez açan Aswath Damodaran şunları söyledi: “Tüm Bitcoin boğaları, bu para birimi övmek için konuşmaya başladıklarında 'Bitcoin ile ne kadar çok para kazandığıma bir bakın!' diyorlar. Tüm argüman bu şekilde. Bu, Bitcoin almaya ikna edecek bir konuşma şekli değil. Bu varlık için bana hiçbir ipucu vermiyor.”

  Piyasadaki gelişmelere bakıldığında merkeziyetsiz finans alanının en fazla Ethereum blockchain ağı üzerinde büyümesi, akademisyene göre dikkat edilmesi gereken bir durum. Bu yüzden ETH tabanlı DeFi protokollerinde kilitli olan toplam varlık değeri, son dönemde 65 milyar doların da üzerine çıktı.

  “Bitcoin’in Sonu İyi Değil”

  New York Üniversitesi'nde finans alanında profesör olan Aswath Damodaran, mayıs ayının başından beri Bitcoin’i “verimsiz para birimi” olarak adlandırıyor. Daha önceden de Bitcoin eleştirileri ile hatırlanan Damodaran, 2017 yılında da Bitcoin'den "sonu iyi olmayan bir fiyatlandırma oyunu” olarak bahsetmişti.

  NYU finans profesörü, mevcut kripto para birimleri arasındaki farklılıkları daha iyi yakalayan daha incelikli bir kripto isimlendirme talebinde bulunuyor. Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki düşüş trendinin ne olacağı merak edilirken, Ethereum gelecek potansiyeli de şimdiden tartışma konusu oluyor. Kripto para piyasasının toplam değerinde yaşanan düşüş her iki varlığın yatırımcılarını endişelendirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle