Symbol (XYM) Coin nedir? Nasıl alınır?

  Blockchain teknolojisi ile işlem yapan kurumsal şirketlere hitap eden Symbol projesi ve XYM Coin hakkında bilgileri sizin için bir araya getirdik. Güvenlik prosedürlerinde önde olan XYM Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, gelecekte hangi noktaya gelebilir sorularını bu yazımızda yanıtlamaya çalışacağız. 

  Symbol (XYM) Coin Nedir?

  Symbol (XYM) Coin, veri akış kalitesini yükselten Symbol ağının yerel kripto para birimidir. Inovasyonu daha kolay hale getiren XYM Coin, işletmelerin daha düşük maliyetle ile kripto para işlemleri yapabilmelerine imkan sağlayan bir aracıdır. XYM Coin, diğer yandan gizli prosedürde ve şifreli olarak takas, transfer yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara hitap eden bir token’dır. 

  Projenin Amacı ve White Paper

  Symbol (XYM) Coin projesinin amacı kurumsal yatırımcılar için en verimli Blockchain modelini ve kripto para birimini sunmaktır. Bu proje aslında ticari yatırımcı kitlesini hedef alır. Bu kapsamda 3 temel amacı birleştirmiştir. Proje, kurumsal yatırımcılar için yüksek hız, gizlilik, kullanım kolaylığı sunma hedeflerine sahiptir. 

  Kurumsal yatırımcılar XYM Coin ödemeleri ile tüm işlemlerini başka bir şahsın göremeyeceği şekilde yapabilirler. Şifreler ile takas ve transfer yaparken, karmaşık adımları izlemek zorunda kalmazlar. Proje hakkında diğer bilgileri şu adresi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

  Symbol Coin Yorum

  XYM Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumlarına bakıldığında iyimser ifadeler ile karşılaşılır. Analistler XYM Coin’in sunduğu düşük maliyetlere ve verime değiniyorlar. Bu altcoin’in bireysel yatırımcılara daha az oranda hitap ettiğini, gelecekte kurumsal yatırımcı talepleri ile popüler hale gelebileceğini açıklıyorlar. Kurumsal yatırımcılar için şu anda en düşük masraf ile cüzdanlar arası transferi sunan kripto paranın XYM Coin olduğundan söz ediyorlar. 

  XYM Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistlere göre, XYM Coin’in yakın geleceğinde değer kazanımı kayda geçebilir. Analistler 2021 senesi Haziran ayı ardından XYM Coin fiyatının 0.25 dolar ile 0.30 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini düşüyorlar. 2021 sene sonunda ise 0.40 dolar ile 0.45 dolar arası fiyatın gündeme gelebileceğini aktarıyorlar. 

  Symbol (XYM) Coin Nasıl Alınır?

  Symbol (XYM) Coin almak amacıyla yapılacaklar:

  • 1. Adım: XYM Coin şuanda Gate.io, KuCoin, Bittrex, Poloniex gibi kripto para borsalarında işleme giriyor. Seçilen bir borsaya erişilmesi gerekir.
  • 2. Adım: Borsada hesap açılışı yapılmalı ve bu sırada hesabın aktifleşebilmesi için gelen KYC işlem adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Kimlik tanımlama ardından kripto para hesabına satın alım için para yatırılır.
  • 4. Adım: Para hesaba geçtiğinde, borsadan XYM Coin paritesinin görüntüleneceği işlem sayfasına gidilmelidir. 
  • 5. Adım: Bu bölümde görüntülenen XYM Coin paritesi için güncel fiyattan veya uygun bir fiyattan satın alma emri girilir. 
  • 6. Adım: Satın alınan XYM Coin miktarı hesabın sanal cüzdanında veya donanım cüzdanda daha güvenli bir alanda saklanabilir.

  Tüm adımların doğru izlenmesi halinde XYM Coin alımı tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Symbol (XYM) Coin avantajları:

  • İşlem Hızı: XYM Coin kurumsal şirketlerin birbirlerine Blockchain üzerinden aktarmak istedikleri verileri dakikalar için içinde iletiyor. Alım-satım emri onayında ve sınır ötesine transferde ise yüksek hızı sunuyor.
  • Düşük Masraf: XYM Coin ile ödeme veya transfer yapan kurumsal yatırımcılar en düşük masraf üzerinden işlem yapıyorlar.
  • Şifreleme İmkanı: XYM Coin ödemesi ile içinde XYM Coin’inde yer aldığı kripto para işlemleri özel şifreler ile tanımlanabilirler. Bu kapsamda şifreyi bilmeyen kişiler yatırımcı cüzdanı açık olsa dahi işlem hareketlerini göremezler. 

  Dezavantajları Ne?

  Symbol (XYM) Coin dezavantajları:

  • Düşük Erişilebilirlik: XYM Coin işlem hacmi en geniş kripto para borsalarında yer almıyor. Bulunduğu borsalardaki hesaplar üzerinden işleme izin veriyor. 
  • Saldırı Riski: XYM Coin sanal cüzdanda ağda oluşabilecek saldırı risklerinin altındadır. Donanım cüzdanda saklanarak risklerden korunabilir. 
  • Kurumsal Kesime Hitap Etme: XYM Coin aslında her kripto para biriminin sunduğu standart avantajları sunar. Yalnız kurumsal yatırımcıya daha yüksek hız sunarken bireysel yatırımcılar için ekstra avantajları sunamıyor. 

  Sonuç

  2021 yılı içerisinde NEM (XEM) projesinden ayrılarak oluşan Symbol (XYM) airdrop ile dağıtımı yapılmıştı. XYM Coin, kurumsal yatırımcılara temel 3 avantajı sağlayan ve güvenli veri aktarımını sunan Symbol platformunun kripto para birimi. Analistler 2021 senesi ikinci yarısında XYM Coin’in değer kazanmasını bekliyorlar. Eğer beklentilere uygun hareket ederse parlak bir geleceğe ilerleyebileceğini söyleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle