Symbol (XYM) Coin nedir? Nasıl alınır?

  XEM kripto para biriminin güncellemesi ardından Hybrit teknolojisi ile kripto para piyasasına giriş yapacak Symbol (XYM)’e hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Symbol XYM coin nedir, XYM’nin geleceği nasıl şekillenecek, avantajları ve dezavantajları neler, nasıl alınır gibi sorularına yanıt arayacağız. 

  Symbol (XYM) Coin Nedir?

  Symbol, hack girişimlerine karşı olarak geliştirilmiş daha güvenli bir platform oluşturmayı amaçlayan yeni bir projedir.

  Son bir ay içinde %255 oranında değer kazanımına şahit olan Nem (XEM) için 2021 yılı 15 Mart tarihinde gelecek olan yeni güncelleme Symbol (XYM) Coin olarak açıklanmıştır. Yaptığı değer kazanımı ile dikkatleri çeken XEM’in güncelleştirme ardından Nem NIS1 yani Symbol (XYM) versiyonu piyasaya çıkacak.

  XYM, hibrit Blockcahin teknolojisi ile Symbol ağında kullanıcıların daha rahat bir şekilde iletişim kurabilmelerini sağlarken, işlem hacmi yüksek kripto para borsalarının listelerinde de alım-satım için yer alacak yeni bir coin’dir.

  Symbol (XYM) Coin Yorum

  Symbol (XYM), XEM’den çok daha donanımlı ve teknolojik bir kripto para birimi olarak geliştiriliyor. XYM, Symbol ağı üyelerinin yaptığı hatalara ve siber saldırılara karşı daha güvenli işlemleri gündeme taşımak amacıyla geliştirilirken, API blockchain ağlarını birbirleri ile entegre hale getirebilecek. Bu kapsamda sunduğu avantajlar ile hem kripto para yatırımcılarından hem de Symbol ağı kullanıcılarından geniş hacimli bir alım talebini karşılayacağı tahmin ediliyor. 

  XYM, alım-satım ve oy verme işlemlerinde onay hızını yükseltirken, işlem masraflarını minimum seviyeye indirecek. İşte bu ilk iki hedef ise ağdaki kullanıcıların ona olan talebini yükseltebilir.

  Symbol (XYM) Geleceği

  Symbol (XYM) geleceği oldukça parlak görünüyor. 2021 yılı 15 Mart tarihinde piyasa çıkması beklenen altcoin’in işlem hızlarını yükseltmesi, Symbol ağında bir uygulamayı tasarlamak için pratik şekilde kullanılabilmesi onun alım taleplerine şahit olacağını gündeme getirdi.

  Analistler XYM geleceğinde XEM için gündeme gelen fiyat rakamlarından daha yüksek değerlerin gündeme geleceğini ve 2021 sonunda XYM’nin popüler altcoinler ile aynı liste içinde yer alacağını ifade ediyorlar. Diğer yandan XEM’in 8 Mart 2021’deki 0,70 dolar düzeyinde hareket eden fiyatının ise XYM’nin çıkışı ile ilk hafta içinde alınan yoğun alım talepleri ile aşılacağı öngörülüyor.

  Symbol (XYM) Coin Nasıl Alınır?

  Symbol (XYM) Coin alımı XEM Coin alımı ile aynı sistemde gerçekleştirilecek. Kripto para borsalarında artık XEM yerine onun en güncel modeli olan XYM görüntülenecek.

  XYM almak için internet ile Binance, Coinbase ve benzeri, tercih edilen kripto para borsası platformuna giriş sağlanmalıdır. Bu işlem ardından ulaşılan ana sayfadan ‘’kayıt ol’’ sekmesine giriş gerçekleştirilir. Ekrana yansıyan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılarak, tablo altındaki ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanır. 

  Hesap onayı ile erişilen yeni sayfadan ‘’para yatırma işlemleri’’ sekmesine girilerek, hesaba bağlı olan sanal cüzdana, kişisel banka hesabından yada kredi kartından para transfer edilir. Ardından görüntülenen sayfadan ise ‘’kripto para alım işlemleri’’ sekmesine giriş yapılıp, bu bölüm içinde XYM kripto para birimi ve alım miktarı belirlenip, satın alma emri tanımlanır. İşlem sonunda alınan XYM miktarı hesaba bağlı sanal cüzdanda görüntülenir.

  Avantajları Neler?

  Symbol (XYM) Coin avantajları arasında güncellemenin getirmiş olduğu yüksek işlem hızından yararlanma ve alım-satım, takas, transfer işlemlerinde düşük masrafları görüntüleme fırsatları yer alıyor.

  Diğer yandan artık Symbol ağı kullanıcıları, XYM ile yapılan işlemler sayesinde daha yüksek güvenlikli bir protokolden yararlanacaklar. XYM hybrit teknolojisi sayesinde Symbol ağında diğer ağlar ile kolay ve hızlı iletişim kurma avantajını sunacak.

  XYM kripto para cüzdanlarında çevrimiçi ve dışı şekilde saklanma, cüzdanlar arasında en düşük masrafla, sınırlar ötesi transfer yapma ve 7/24 işlem gerçekleştirebilme avantajlarını sunacak. İşlem hacmi geniş kripto para borsalarının listelerinde yer alarak, kolay erişilebilirlik avantajını sağlayacak.

  Dezavantajları Ne?

  XYM coin dezavantajı her kripto para biriminde olduğu gibi çevrimiçi cüzdanda saklanması halinde kripto para borsalarına ve ağa yönelik saldırılara maruz kalma olasılığının bulunması. Diğer bir dezavantaj ise kripto para piyasasının volatilitesine bağlı anlık fiyat değişimlerine konu olmasıdır. Bunlardan korunmak için XYM’yi soğuk depolamak ve alım-satım için anlık fiyat takibi yapmak tercih edilir.

  XYM, piyasaya çıkan yeni bir proje olarak fiyat açısından ne tür hareketler yapabileceği, hangi fiyat bandına oturacağı henüz net bilinmiyor. Bu açıdan bakıldığında bir dezavantaj olarak sayılabilir bu durum.

  Sonuç Olarak; XYM Coin Hızlı ve Güvenli Gözüküyor

  Symbol (XYM) 15 Mart 2021 tarihi ile birlikte kripto para yatırımcılarına sunulacak. XEM’in güncelleşmiş hali olan NemNIS1 Symbol versiyonu olarak piyasa dahil olacak XYM, alım-satım işlem onayında hız ve daha yüksek güvenlik hedefleri ile çıkış yapıyor. Kripto para borsalarından alınabilecek olan bu altcoin’in ilk adımda kullanıcıların merakı ve altcoin’i deneyimleme istekleri ile değer kazanımı yaşayacağı öngörülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle