Kripto Para

ADA coin patlama yapabilir! D-Day güncellemesi hızlandırıldı

  Son dönemin en popüler altcoin projeleri arasında yer alan Cardano (ADA), kripto para birimini yatırımcılar yakından takip ediyor. Analistler, ADA fiyatında patlama yapabilecek gelişmeleri masaya yatırıyor…

  Cardano (ADA) geliştiricileri, blockchain ağının merkezileşme aşamalarının nasıl gerçekleşeceğini kripto para topluluğuna açıklıyor. Ağın arkasındaki şirket olan IOHK ekibi, yaklaşan D-Day’in sıra dışı teknik ayrıntılarını paylaşıyor. Kripto para piyasasında ADA fiyatını önemli ölçüde etkileyeceği düşünülen bu gelişmelerin sonuçlarını da yatırımcılar merakla bekliyor.

  Blockchain geliştirme ekibinden Input Output Kıdemli Araştırma Görevlisi Profesör Alexander Russell, bu konuyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Merkeziyetsizliğe geçişin güvenilir olması ve olumlu sonuçlanması için yeni bir konsept uygulanıyor. Buna göre ilerlemenin son aşamasında, topluluk odaklı ADA stake havuzları, blok üretiminin yüzde 100’ünü kapsama alanına alacak. Bu yüzden blok zincirini bütünsel ve güvenli tutma imkanı da tamamen ADA topluluğunun sorumluluğunda olacak.

  IOHK Ekibinden Merkeziyetsizlik Çalışmaları 

  Profesör Alexander Russell, ağ üzerinde consensus odaklı temel olarak kullanılan rastgelelik mekanizmasında ayarlamalar yapılacağını açıkladı. Yeni entropi kaynaklarının da ekleneceği duyurusu yapılırken, bu sayede sistemde bir kez yaşam boyu bir geçiş tamamlanmış olacak. IOHK ekibi, bu işlemleri çeşitli genel entropi kaynakları tarafından belirlenen meta veriler ile kombine edecek

  Bu süreçte Cardano’nun (ADA) daha teknik kullanıcıları, özel GitHub deposundaki rastgelelik yükseltmesine katkıda bulunma fırsatı elde edebilecek. Güvenilirlik konusunda problemler yaşanmaması ve yeni sitemin gelişmiş rastgeleliğini sağlamak için yapılan çalışmalar ADA yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor. 

  Cardano (ADA) D-Day Bekleniyor

  Kripto para piyasasında ADA fiyatına önemli bir etkisi olacağı düşünülen D-Day sürecine sayılı gün kala yatırımcılar da gelişmeleri izlemeyi sürdürüyor. Cardano blok üretim süreci üzerindeki birleşik havuzların kontrolü ortadan kaldırılacak.

  Cardano’nun (ADA) mekanizmaları, ekip tarafından kontrol edilen havuzların payını (d-parametresi) dönem başına 0,02 azalttığı bilgisi de paylaşıldı. Bu gelişmeler öncesinde de ADA fiyatında hareketlilik yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle