Kripto Para

Elon Musk ve Tesla’ya dava açıldı!

  Son dönemde Twitter üzerinden yaptığı kripto para paylaşımları ile gündem olan Elon Musk’a dava açıldı. Paylaşımlarıyla sık sık adından söz ettiren ünlü milyarder yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda kalabilir…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın son dönemde yaptığı Twitter paylaşımları başına dert açtı. Ünlü milyarderin bu paylaşımlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile önceden yaptığı anlaşmayı ihlal ettiği öne sürüldü. Bu durumu gerekçe gösteren bir Tesla yatırımcısı zarara uğradığını belirterek hem Elon Musk hem de şirketi Tesla aleyhinde dava açtı.

  Elon Musk aleyhinde dava açan davacının iddiasına göre ünlü milyarder, SEC ile yapmış olduğu anlaşmaya rağmen hala dengesiz tweetler atmaya devam ediyor. Musk’ın bu tutumu sebebi ile dava sonucuna göre milyarca dolar tazminat ödeyebileceği ya da Tesla şirketinde zarara uğrayabileceği konuşuluyor.

  Sosyal Medya Paylaşımları Gerekçe Gösterildi

  Dünyanın en zengin kişilerinden biri olarak son dönemde kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk davalık oldu. Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) hakkında sık sık paylaşımlar yapan milyarder isim, birçok yatırımcı tarafından piyasayı manipüle ettiği iddiasıyla suçlanıyordu.

  Bir Tesla yatırımcısı, Elon Musk’ın sosyal medya paylaşımları yaparak şirketinin zarar etmesine sebep olduğunu gerekçe gösterip Elon Musk aleyhinde dava açtı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki 2018 tarihli anlaşma yeniden gündem oldu. Bu anlaşmaya göre Musk’ın sosyal medya faaliyetleri Tesla Yönetim Kurulu’nun ön onayından geçmesi gerekiyor.

  Elon Musk’ın Paylaşımları İncelenecek

  Davacının iddiasında Musk’ın SEC anlaşmasını ihlal edip sorumsuzca kripto para paylaşımları yapmasının Tesla şirketinin hisse değerini düşürdüğü vurgulandı. Tesla yatırımcısı, şirketin milyarlarca dolar kayıp yaşamasının kendisini de ilgilendirdiğini belirterek böyle bir dava açtığını belirtti. Kripto para basınına göre açılan davanın ardından Elon Musk’ın sosyal medya paylaşımları için daha katı bir inceleme başlatılacağı belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle