Kripto Para

Sürdükçe kripto para kazandıran araba

  Stellantis ve Kiri Technologies arasında kurulan ortaklık ile çevreye duyarlı araçlar olan Fiat 500 sürücüleri kripto para kazanma şansı yakalayacak. Geliştirilen proje ile Fiat 500 sürücüleri kilometre başına KiriCoin kazanma şansı yakalayacak.

  Stellantis şirketinin e-Mobility ekibi Fiat 500 modeli için yeni bir proje geliştirdi. Çevreci ürünler geliştiren Kiri Technologies şirketi ile ortaklık yapan Stellantis ekibi, Fiat 500 aracı kullanıcılarını kripto para ile ödüllendirecek. Çevreye daha duyarlı olan Fiat 500 kullanıcılarına avantaj sağlamak için yapılan proje ile kripto para piyasasının da hareketlenmesi bekleniyor. Projenin geliştiricisi olan Stellantis şirketi Fiat Chrysler ve PSA grubu şirketlerinin birleşimi ile ortaya çıkmıştı.

  Fiat 500 sürücülerine büyük avantaj sağlayacak olan bu kampanyanın duyurusu ise web konferansı ile tanıtıldı. Konferansa söz konusu projenin yaratıcısı olan şirketin yetkililerinden Cristiano Fiorio, Gabriele Catacchio ve Giorgio Neri katıldı. Web konferansında projenin ayrıntıları da açıklandı.

  Sürücüler kilometre başına KiriCoin kazanacak

  Stellantis şirketi tarafından geliştirilen proje ile Fiat 500 aracını kullanarak çevreye daha duyarlı yaklaşan sürücüleri ödüllendirmeyi hedefliyor. Bu proje ile sürücülerin ekstra bir gayret göstermeleri ya da işlem yapmaları gerekmeyecek. Sürücüler şehir içinde normal araç kullanımları ile kilometre başına kripto para kazanacaklar. Bu projede verilecek kripto para ise KiriCoin olacak.

  Proje kapsamında yer alan sürücülerin kazanacağı KiriCoin miktarları ise gidilen yol, mesafe, sürüş hızı gibi farklı verilere göre belli olacak. Yapılan ilk hesaplamaya göre şehir içinde yılda 10 bin kilometre giden bir sürücünün toplayacağı KiriCoin’lerin 150 euroya denk gelmesi bekleniyor.

  Stellantis e-Mobility ekibinin müdürü Gabriele Catacchio konu ile ilgili açıklama yaptı. Gabriele Catacchio söz konusu araçların gittikleri yol ya da sürüş hızları gibi verilerin bulut sunucuya aktarılacağını ve direkt olarak KiriCoin’e dönüştürüleceğini belirtti.

  KiriCoin’ler alışverişlerde kullanılabilecek

  Wen konferansında yapılan açıklamaya göre elde edilen KiriCoin’ler alışverişlerde kullanılabilecek. Giorgio Neri konu ile ilgili açıklamasında ilk aşamada çevreci politika izleyen moda kuruluşlarından alışveriş yapmanın mümkün olacağını belirtti.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle