Kripto Para

Dogecoin (DOGE) çılgınlığı hız kesmeden sürüyor

  Altcoin piyasasının en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Dogecoin (DOGE) ilgisi devam ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın paylaşımları ile akım başlatan DOGE çılgınlığı büyüyor…

  Elon Musk’ın kripto para yatırımcılarına Dogecoin (DOGE) kaynaklı yaptığı paylaşımlar, kripto para piyasasında yeni bir akım başlattı. Ünlü milyarderin ardından ABD merkezli bir otomotiv firması da Dogecoin’i radarına aldığını açıkladı. Bu gelişmeler DOGE yatırımcılarının büyük heyecanla piyasadaki haberleri takip etmesine yol açtı.i

  Daytona merkezli Nissan bayisi, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’i araba satışları için alternatif ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. DogeCoin (DOGE) piyasada son derece iyi performans göstermeye başlamasının ardından Florida merkezli bayinin böyle bir karar aldığı bildirildi. DOGE çılgınlığı hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

  DOGE Fiyatında Rekor Seviye

  Bilindiği üzere DOGE fiyatı geçtiğimiz haftalarda kripto para sektöründe görülmemiş derecede bir yükseliş trendine girmişti. Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın DOGE hakkında sık sık paylaşımlar yapması akabinde DOGE fiyatı, 0.84 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

  Nissan bayisinin yetkili isimlerinden Kendall Garrison, Dogecoin’e aşina olmadığını, fakat çalışanlarından birinin ona kripto parayla ilgili bir plan sunduğunu dile getirdi. Şirketten paylaşılan güncel raporlara göre Nissan, yalnızda 5 bin dolarlık ödeme kabul ederek Dogecoin piyasasındaki oynaklık riskini en aza indiriyor. 

  Nissan DOGE ile Araba Satmaya Başladı

  Garrison, şirketin Dogecoin ödemeleri kabul etmek amacıyla kullanılacak bir kripto para cüzdanı oluşturup hizmet vermeye başladığını da ekledi: “Bu bizim için gerçekten çok iyi bir avantaj ve gerçekten iyi bir teşhir oldu.” Kripto para basınında geniş bir yankı bulan bu hizmet, DOGE fiyatlarına da olumlu yansıdı. 

  Kripto para uzmanları, piyasalarda Dogecoin çılgınlığının ara vermeden devam edeceği yönünde tahminlerini paylaşmaya devam ediyor. Nissan bayisi, Dogecoin ile ödeme yaparak araba satın almak isteyen müşterilerden gelen etkileyici tepkileri görmeye başladı. pek çok müşterinin şimdiden DOGE ile araba almaya başladığı belirtildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle