Kripto Para

Stellar, MoneyGram’ı satın almak istiyor

  Kripto para sektörünün popüler şirketlerinden biri olan MoneyGram, son dönemde yeni haberlerle gündeme gelmeye başladı. Stellar (XLM) ağını geliştirmek isteyen Stellar Development Foundation, yeni bir girişimde bulundu…

  Kripto para basınında yer alan habere göre, Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen Stellar Development Foundation, MoneyGram’ı satın almak için harekete geçti. MoneyGram International ile temasa geçen yetkililerin bu hamlesi Stellar ağının kripto para birimi olan XLM fiyatına da olumlu yansıdı.

  Stellar’ın uluslararası satın alma konusunda uzmanlaşmış Boston merkezli bir özel şirket olan Advent International ile ortak olduğu öğrenildi. Bu firmayla ortak hareket eden Stellar, MoneyGram şirketini satın almak için çalışmalara başladı. Basında yer alan rapora göre şirketler henüz nihai bir karara varamadı.

  XLM Fiyatı Yükselişe Geçti 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan satın almayla ilgili kaynaklar, hem Stellar hem de Advent’in bir anlaşma yapmamayı da tercih edebileceklerini söyledi. MoneyGram firması ile benzer bir alanda faaliyet gösteren Stellar kripto ağı, sınır ötesi ödemelere odaklanıyor

  Ripple ve XRP tokenini de kuran Jed McCaleb tarafından ortaklaşa kurulan Stellar ağının yerel kripto para birimi de XLM olarak adlandırılıyor. Kripto para piyasasında mevcut değerine göre en büyük 17. kripto para birimi olan XLM fiyatı, bu satın alma haberlerinin ardından hızlı bir yükselişe geçti. 

  MoneyGram’ın Peşine Düşen Şirketler

  Öte yandan 1940 yılında faaliyetlerine başlayan MoneyGram, ABD merkezli en büyük para havale şirketlerinden biri olarak gösteriliyor. Firmanın kripto para sektörüne uzak olmadığı ve geçmişte Ripple blockchain şirketi ile bazı ortaklıklar yaptığı biliniyor. Son olarak 2019 yılında Ripple, para transferi hizmetine 50 milyon dolar yatırım yaparak MoneyGram’ın yüzde 10 hissesinin sahibi olmuştu.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple blockchain şirketi aleyhinde menkul kıymet davası başlatmasının ardından ortaklık sona erdi. Bu süreçte rakip havale hizmeti sunan bazı firmalar da MoneyGram’ı satın almak için harekete geçti. Bunlar arasında Western Union ile Çinli finansal hizmetler holdingi Ant Group gibi isimler öne çıkıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle