Kripto Para

Bitcoin ile Dogecoin farkını Elon Musk açıkladı

  SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk,Dogecoin (DOGE) hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü milyarderin Dogecoin’i Bitcoin’den daha önde görmesi kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti…

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettirmeyi başaran dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, yine kripto para topluluğunun gündemine girdi. Dogecoin’in Bitcoin’den daha iyi bir kripto para birimi olduğunu düşünen Musk’ın bu açıklamaları büyük ses getirdi. Görünüşe göre dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk, meme kripto para birimi Dogecoin’e (DOGE) takıntılı derecede bağını sürdürüyor.

  Dogecoin konusunda çok ciddi açıklamalar yapan Elon Musk, günlerce aralıksız olarak DOGE memeleri paylaşmasıyla dikkat çekti. Dogecoin’ni teknik uygulanabilirliği konusuna dikkat çeken Musk, kısa bir süte önce attığı tweette Shiba Inu’dan esinlenen kripto paradan övgüyle bahsetti.

  Elon Musk’ın Favorisi Dogecoin

  Bitcoin’in muhtemel deflasyonist para politikasına parantez açan Elon Musk’ın bu açıklamaları, kripto para topluluğunda ilgiyle karşılandı. Milyarder isim DOGE avantajlarından bahsederken şu ifadeleri kullandı: “Doge şişirici görünmekte ancak aslında öyle değil (birim zamanda sabit para sayısı), oysa BTC tartışmalı olarak bir arızaya karşı deflasyonisttir. Doge’un işlem hızı ideal olarak birkaç kat daha hızlı olmalıdır.”

  Lider kripto para birimi Bitcoin ile Dogecoin arasındaki farkları değerlendiren Elon Musk, DOGE’un birkaç kat daha hızlı olduğuna dikkat çektiği de görüldü. Daha ucuz, daha eğlenceli ve daha ironik olması Dogecoin’in öne çıkan özellikleri arasında yer aldı.

  Dogecoin İlk 10 Kripto Para Listesine Girdi

  7 Şubat tarihinde 0.073 dolar seviyesine kadar yükselen Dogacoin (DOGE) fiyatı, aynı zamanda yeni bir rekoru da beraberinde getirdi. Kripto para birimi sadece 24 saatte %1100’ün üzerine çıktıktan sonra belirlenen, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarak yeni ATH belirledi.

  Dogecoin artık Stellar’ın (XLM) ve Rover Ver destekli Bitcoin Cash‘in (BCH) üzerinde yer almasıyla da başarılı performansını sürdürüyor. Kripto para uzmanları, Dogecoin’in yeniden canlanmasında Elon Musk’ın Twitter gücünü de ön plana çıkartıyor. Tesla ve SpaceX’in yöneticisi olan dünyanın en zengin adamı, token’ı ara ara övmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle