Kripto Para

SHIB’den gelen “Metaverse” açıklaması, token fiyatını uçurdu!

  Kripto para piyasalarında görülen toparlanmalardan payını en yüksek şekilde almayı başaran varlıklardan olan Shiba Inu (SHIB), Metaverse’te arazi satmaya hazırlanıyor. Shiba Inu’nun blog sayfasında yapılan açıklamaya göre Shiba Inu da Decentraland ve Sandbox gibi Metaverse arazi satışlarına başlayacak.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir kaldığı düşüş eğiliminden geçtiğimiz hafta itibariyle çıkmaya başladı ve yeni haftada da yukarı yönlü eğilimini korudu. Bitcoin’in toparlanması ile birlikte ayaklanan kripto para birimleri arasında, bu toparlanmalardan payını en yüksek şekilde almayı başaranlardan biri de popüler şaka coin’lerinden Shiba Inu (SHIB) oldu. Elde ettiği değer artışlarıyla dikkat çeken SHIB, bu kez de yatırımcılarını çok heyecanlandıran bir açıklamada bulundu. Shiba Inu, resmi blog sayfasında yapılan açıklamaya göre Metaverse’te arazi satışlarına başlayacak.

  Shiba Inu, Metaverse Arazi Satışlarına Başlayacak

  Shiba Inu, yaklaşık 2 hafta önce “Shiberse” isimli Metaverse projesini duyurmuştu. Bu proje açıklamasından sonra Shiba Inu’dan yeni bir açıklama daha geldi. Shiba Inu’nun resmi blog sayfasından ve Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre Shiba Inu, Metaverse’te arazi satışlarına kısa bir süre içinde başlayacak. Benzer bir adım, geçtiğimiz dönemlerde Decentraland (MANA) ve Sandbox (SAND) tarafından atılmış, bu adımlar MANA ve SAND fiyatlarına çok ciddi yükselişlerle yansımıştı.

  Shiba Inu Tarafından Yapılan Açıklama

  Shiba Inu’nun blog sayfasından ve Twitter hesabından yapılan Metaverse arazi satışları açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

  “Metaverse alanı son dönemde çok ciddi bir büyüme kaydetti. 2020 yılında Metaverse’ün barındırdığı değer 478 milyar dolardı. Shiberse için erken geliştirme aşamamız devam ediyor ancak Metaverse projesinin adını biz henüz açıklamadık. Bunu bu ay duyuracağız. Bildiğiniz gibi biz sürprizleri seviyoruz. Metaverse’ün en büyük platformları olan Decentraland ve Sandbox gibi projelerde de gördüğümüz gibi, bu alandaki potansiyel çok büyük.

  “Satışlar Adil Bir Şekilde Gerçekleşecek”

  Shiba Inu tarafından gelen açıklamaların devamında, “Sizlere Shiba Lands’i açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Araziler, kısa süre içinde açık artırmaya ve alıma açılacak. Arazi satışları için sıra sistemi kuruyoruz. Bu, gaz ücreti savaşlarını ve botları engelleyici bir sistem olacak. Bu nedenle de satışlar adil bir şekilde gerçekleştirilecek” ifadeleri yer aldı. Açıklamada, söz konusu satışlarda Leash sahiplerinin bu sistemde öncelikli olma hakkının olacağı da belirtildi.

  “Leash Sahiplerine Ayrıcalık” Açıklaması, Leash Token Fiyatını Uçurdu

  Shiba Inu tarafından yapılan açıklamada Leash sahiplerinin korunması için anlık fiyat düşüşlerini önleyecek bir sistem geliştirildiği de ifade edildi. Açıklamada, özel satış aşamasından sonra diğer arazilerin kilitlerinin de açılacağı ve genel satış süreçlerinin başlayacağı belirtildi. Öte yandan açıklamada Shiba Inu arazilerine sahip olan yatırımcıların çeşitli avantajlara da sahip olacakları bildirildi. Shiba Inu’nun açıklaması sonrasında, kısıtlı bir arzı olan Leash Token, 24 saat içinde %30’dan fazla değer artışı yaşadı ve bu değer artışı, haftalık bazda %40’ı da geçti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle