Kripto Para

Ethereum Londra güncellemesi hızlı başladı

  Ethereum ağında, içinde EIP-1559 ve diğer tekliflerin yer aldığı Londra güncellemesi hayata geçti. Ropsten test ağında başlatılan güncelleme ile 10’dan fazla ETH yakımı tamamlandı. Gelişmeler Ethereum yatırımcıları tarafından takip ediliyor…

  Uzun bir zamandır Ethereum kullanıcıları ve yatırımcıları tarafından beklenen Londra güncellemesi hayata geçirildi. İçinde Ethereum ağındaki işlem ücretlerini düşürmesi beklenen EIP-1559 gibi önemli tekliflerin de yer aldığı bu güncelleme TSİ 05:03’te Ropsten test ağında aktif edildi

  Londra güncellemesi, ETH geliştiricileri tarafından hazırlanan yol haritasındaki en zengin güncellemelerden biri olarak dikkat çekiyor. Ropsten test ağının 10.499.401 numaralı blok üzerinde uygulaması başlatılan güncelleme ile ETH yakım işlemleri de hız kazandı. Şu ana kadar 10’dan fazla ETH yakıldığı öğrenildi.

  Testin Sonuçlanması Haftalarca Sürebilir

  Londra güncellemesinin test sonuçlarını birkaç hafta sonra almak mümkün olacak. Güncelleme içinde en çok merak edilen EIP-1559 teklifi, sabit fiyattan satış mekanizmasını ağa getirmiş olacak. Bu sayede işlem ücretlerinde basefee’nin madencilere ödenmesi yerine yakılmasını sağlayarak Ethereum ağına yenilikler getirilmesi planlanıyor.

  Londra güncellemesi test ağında başlatıldıktan sonra Ethereum destekçileri tarafından da yakından takip edildi. Test süresi boyunca Ropsten ağında 12’den fazla Ethereum yakılması da dikkatlerden kaçmadı. Bu gelişmelerin ETH fiyatına olumlu yansıması bekleniyor.

  Ethereum Ekosisteminde Güncelleme Heyecanı

  Londra güncellemesi önümüzdeki haftalarda aşamalı bir şekilde Goerli ve Rinkeby ağlarına da aktarılacak. Ethereum geliştirici ekibi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada topluluğa önemli mesajlar verildi: “Eğer gözümüzden bir şey kaçarsa, 1559’un Ethereum mainnet’ini çok fena şekilde bozma potansiyeline sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bunun nasıl önüne geçebilirsiniz, biliyor musunuz? Ropsten’da 1559’u olabildiğince fazla test edin. Ropsten’ı katletmekte sorun yok. Ropsten’daki Geth düğümlerini katletmekte sorun yok.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle