Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Şubat 2023

  Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarında değer kaybı sürüyor. Yatırımcıların yakından takip ettiği gelişmeler, Bitcoin’de yükseliş başlatacak kadar etkili olmadı. BTC’deki gerileme piyasa değerine göre ilk 10 listesindeki altcoinlerde oynaklığı arttırıyor.

  25 Şubat 2023 Cumartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para analisti Andrew Kang kripto para piyasasını değerlendirdi. “Yılın ilk çeyreği için boğa momentumu sona ermiş olabilir.” diyen analist yıl sonu BTC fiyatı tahminini 30.000 dolar olarak açıkladı.

  BTC.com’da güncellenen verilere göre Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 10 oranında arttı. BTC fiyatındaki düşüşe rağmen zorluğun artması, kripto para piyasası dışındaki koşullarla yorumlandı. 

  Hindistan başkanlığında gerçekleştirilen G20 Zirvesinde kripto paralar gündeme geldi. IMF, Hindistan ve Finansal İstikrar Kurulu kripto para regülasyonları konusunda ortak bir teknik rapor hazırlanmasını önerdi. 

  G20 Zirvesine katılan ABD Maliye Bakanı Janet Yellen, kripto faaliyetlerinin tamamen yasaklanmasını önermediğini fakat güçlü düzenlemelerin kritik önem taşıdığını dile getirdi. IMF idari direktörü Kristalina Georgieva, bazı kripto varlıkların yasaklanmasının tamamen rafa kaldırılmaması gerektiğini öne sürdü. 

  Bitwise Asset Management‘ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, bir sonraki kripto para boğasının daha önce benzeri görülmemiş bir büyüklükte olacağını söyledi: “Bitcoin ve Ethereum’un ilk başlangıcından bile daha büyük. Ve bu ölçeklenebilirlik olacak. Bu tam Layer-2 çağı olacak.”

  Son dönemin popüler projelerinden ZigZag (ZZ) bir airdrop planı duyurdu. Toplam 7 turda tamamlanacağı açıklanan airdrop etkinliğinde adres sayısının 110.000 olduğu belirtildi. Airdrop için snapshot tarihi 31 Aralık 2023 olarak belirlendi.

  Suppoman’in anonim sunucusu, son videosunda altcoinlerde beklediği yükselişi yorumladı. MINA coin için uzun vadede 80x bekleyen popüler analist IMX coin için fiyatın 85x yapacağını iddia etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yüzde 3.37 düşüşle 22.992 dolara kadar geriledi. ETH fiyatı 1.598 dolardan işlem görürken BNB, XRP ve DOGE fiyatlarında yüzde 2 civarında kayıp yaşanıyor. Popüler altcoinlerden ADA ve MATIC coin fiyatlarındaysa kayıplar yüzde 4’ü aşmış durumda.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle