Serum (SRM) Coin Nedir? SRM Coin Nasıl Alınır?

  Serum (SRM) Coin Binance’ta listelenmesinin hemen ardından 15 kat gibi muazzam bir yükseliş yakalayarak kripto para yatırımcıları arasında popülerlik kazandı. Tamamen merkezsiz olarak geliştirilen Serum (SRM) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ve geleceği hakkında merak ettiğiniz her sorunun yanıtına ulaşabilirsiniz.

  Serum (SRM) Coin Nedir?

  Solano blok zinciri üzerine inşa edilen Serum (SRM), DeFi açıklarını kapatmak amacıyla geliştirilen merkezsiz borsadır. Sam Bankman-Fried ve diğer FTX kripto borsası değişim ekiplerince geliştirilen Serum projesinde, trustless çapraz zincir işlemleriyle üçüncü bir tarafa güvene gerek duyulmaz. Bu yönü ile projeye saf bir DeFi projesi tanımlaması yapılabilmektedir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  DeFi için geliştirilen projede temel amaç, ağda bulunan güvenlik açıklarını kapatmak ve DEX kullanıcılarının al-sat işlemlerini kolaylaştırmaktır. Çekirdek protokolüne varana dek merkezsiz olarak geliştirilen Serum projesi, herhangi bir kimlik bilgisine gerek duyulmadan hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli işlem yapılmasını sağlar. DeFi için güvenlik açıkları kapatılmış bir merkezsiz borsa olarak öne çıkan Serum (SRM) Coin ile ilgili merak ettiğiniz detayları https://docs.projectserum.com/ adresi üzerinden ulaşılabilen Serum WhitePaper’dan edinebilirsiniz.

  SRM Coin Yorumları

  Solano blockchain’i üzerine inşa edilen Serum (SRM) Coin; ölçeklenebilir, hızlı ve ucuz bir proje olarak öne çıkmaktadır. Zincirler arası ticaret desteğine sahip olan SRM, KYC gerektirmez. Tamamen merkezsiz bir borsa olarak DeFi açıklarını kapatmak adına geliştirilen Coin, merkezsiz borsa tercih eden yatırımcılar tarafından tercih edilme potansiyeline sahiptir. Ethereum ve Bitcoin ile birlikte çalışabilecek şekilde tasarlanması coin için artı kullanım alanı anlamına gelmektedir.

  Serum (SRM) Coin Geleceği

  Sam Bankman-Fried, TomoChain, Compound ve Muticoin Capital gibi isimleri arkasına alan SRM Coin, merkezi olmayan borsa hayali ile geliştirilen Serum projesinin resmi jetonudur. Kaldıraçlı borsalarda merkeziyetsiz çalışmalarında yaşanan gelişmeler, coin’e ek kullanım alanı açmaktadır. Çekirdek protokolüne kadar merkezsiz olarak geliştirilen ve daha düşük işlem ücretleri ile blok zincir ölçeklendirebilme imkanı sunan Serum Coin gelecek vaad etmektedir. SRM stake edilebilmektedir ve oluşturulmuş tokenlerin %90’ı bu amaç için oluşturulmuştur. Visa ile rakip olabileceği konuşulan SRM Coin geleceği için uzmanlar, güzel fiyatlamaların yaşanabileceği görüşünü korumaktadırlar.

  Serum (SRM) Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 SRM fiyatı %serum+try% TL. Döviz cinsinden ise %serum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Serum Coin 24 saatte %serum+yuzde%.

  Binance borsasında işleme başlamasını takip eden birkaç dakikada 15 kat değer kazanan Serum (SRM) Coin, kısa sürede adından söz ettirmeyi başarmıştı. Ani bir yükseliş sonrası yaşadığı geri çekilme ardından konsolidasyon süreci devam eden coin’de yaşanan hareketler, uzmanlarca düşüşlerin telafisi için hazırlık sürecinin sürdüğü şeklinde değerlendiriliyor. Geliştiricilerinin güven sorununu ortadan kaldırmak için piyasa tarafından yeterli görüldüğü Serum projesi için geri çekilmelerde uzmanlar, pozisyon artırma yönünde hareket edilebileceği yönünde görüş beyan etmektedirler.

  Serum (SRM) Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: Binance, HBTC, BitZ, OKEx ve Xtheta Global gibi coin’in listelendiği borsalara ilişkin web sitelerine giriş yapın.
  • 2. Adım: SRM satın almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasında hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınıza para transfer edin ve exchange işlemi için BTC, Tether, BNB ya da ETH satın alın.
  • 4. Adım: Satın aldığınız kripto para birimi paritesi ile uygun SRM coin değişimini tamamlayın.
  • 5. Adım: Yatırımcısı olduğunuz SRM Coin için yatırım vadenize göre borsada ya da soğuk cüzdanda kripto paranızı saklayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  Serum (SRM) Coin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Coin tamamen merkezsizdir.
  • Solano blockchain’i üzerinden inşa edilmesi nedeni ile hızlıdır.
  • Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte çalışabilir.
  • Stake edilebilir.
  • ERC-20 tokenleri ve diğer coin’ler ile takas edilebilir.
  • Çapraz zincir desteği ile zincirler arası ticareti mümkün kılar.

  Dezavantajları Neler?

  Serum (SRM) Coin dezavantajları şu şekilde örneklendirilebilir:

  • Yılda %15 oranında artması planlanan dolaşımdaki SRM Coin miktarı, fiyatları baskılayabilir.
  • Yüksek volatilite nedeniyle kripto para yatırımcılarının bazılarınca riskli olarak değerlendirilebilir.

  Sonuç Olarak

  Tamamen merkezsiz bir DeFi borsası olarak geliştirilen Serum projesinin resmi jetonu olan SRM Coin, Solan blok zinciri katkısı ile oldukça hızlı işlem yapılmasına olanak tanır. Arkasında FTX borsası geliştiricilerinin olması, coin’e olan şüpheci bakışları dağıtmış ve güvenlik endişelerini boşa çıkarmıştır. Düşük işlem ücretleri ile Visa’nın müstakbel rakibi olarak gösterilen coin, “kaldıraçlı merkezsiz borsa” girişimlerinde çalışma partneri olarak öne çıkmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle