Kripto Para

FTX TR duyurdu! Kullanıcı fonları TL karşılığı verilecek

  Popüler kripto para borsası FTX’in yaşadığı likidite krizi piyasayı sarsmaya devam ediyor. FTX Global’de para çekme işlemleri hala durdurulmuş vaziyetteyken FTX TR’den borsa kullanıcılarını sevindiren açıklamalar geldi…

  Kripto para sektörü son günlerde FTX borsasının başrolde olduğu olayları konuşmaya devam ediyor. Basında geniş yankı bulan haberlere göre ABD merkezli popüler kripto para borsası FTX, likidite krizine girdi. Yeni fon bulmakta zorlanan borsa, kullanıcıların hesaplarından para çekme işlemlerini askıya aldığını açıklamıştı. 

  FTX Global’in duyurduğu para çekim işlemlerinin dondurulması haberi, yerli kripto para yatırımcılarını da tedirgin etti. FTX borsasının Türkiye kolu olan FTX TR geçtiğimiz günlerde kripto para çekim işlemlerini askıya aldıklarını açıklamıştı. Daha sonra kuralları gevşeten borsa yöneticileri para çekimlerini 50 bin TL ile sınırladıklarını dile getirmişti. FTX Global’in aksine müşterilerin yüreğine su serpen açıklamalarda bulunan FTX TR yönetimi yeni bir duyuru yaptı. 

  Bakiyeler TL Karşılığı İletilecek 

  FTX TR ekibi, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, kullanıcı fonlarının güvence altına alındığını söyledi. Tüm borsa müşterilerinin bakiyelerini TL karşılığı çekebileceklerini belirten borsadan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “FTX TR kullanıcılarının Türk Lirası bakiyelerini çekebilmeleri için bugün Türk Lirası çekim limitlerini arttırmayı hedefliyoruz. Yeni arttırılmış limitleri gün içinde duyuruyor olacağız. Bu süreçte FTX TR’de bakiyesi bulunan tüm kullanıcıların bakiyelerinin Türk Lirası karşılığını ileteceğiz.”

  Çekim Limitleri Kademeli Olarak Artacak 

  Türkiye’deki FTX kripto para borsası kullanıcılarına derin bir nefes aldıran bu duyuru sosyal medyada büyük ilgi gördü. Borsa ekibi ayrıca para çekim işlemlerinde çekim limitlerinin kademeli olarak yükseltileceğini açıkladı: “FTX TR ekibi kullanıcıların FTX TR bakiyelerinin korunması için gerekli tedbirleri aldı. FTX TR olarak FTX TR’de bakiyesi bulunan tüm kullanıcıların bakiyelerinin Türk Lirası karşılığını ileteceğiz. Kademeli olarak çekim limitlerini düzenli olarak arttıracağız.” Likidite krizi yaşayan borsanın Türkiye kolundan sevindiren açıklamalar gelmesine rağmen FTX Global’de para çekme işlemlerinin hala yapılamaması yatırımcılarda endişe yaratıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle