Kripto Para

Dev oyun şirketinden NFT ve blockchain oyunlarına övgü!

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği NFT ve blockchain oyunları hakkında bir açıklama da dev oyun şirketinden geldi. Electronic Arts (EA), NFT ve blockchain oyunlarını ‘sektörün geleceği’ olarak açıklandı…

  Kripto para ve geleceğin teknolojilerine yatırım yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Oyun sektöründe büyük popülerlik kazanan FIFA ve The Sims gibi dünyaca ünlü oyunların yapımcısı video oyun şirketi Electronic Arts (EA), önemli açıklamalarla gündeme geldi.

  EA Games, NFT ve blockchain oyunlarının, bu sektörde geleceğin en önemli parçasını oluşturduğu açıklamasıyla dikkat çekti. EA CEO’su Andrew Wilson, NFT ve “play to earn” (kazanmak için oyna) oyunlarını sektörün geleceği olarak lanse etti. Şirketin bu yönde bir adım atıp atmayacağına yönelik sorulara yanıt veren Wilson, “Plan yapmak için henüz erken.” ifadelerini kullandı. 

  Tahsil Edilebilir Dijital İçerik Vurgusu

  Dev oyun şirketinin başındaki isim şu açıklamasıyla dikkat çekti: “Yarattığımız oyunlar ve sunduğumuz canlı hizmetler bağlamında, tahsil edilebilir dijital içeriğin geleceğimizde anlamlı bir rol oynayacağını düşünüyorum. Yani, söylemek için henüz erken ama bence gerçekten iyi bir konumdayız ve ileriye dönük olarak bu konuda daha yenilikçi ve yaratıcı düşünmemizi beklemeliyiz.”

  Özellikle FIFA ve Need For Speed serisi ile oyun sektöründe büyük başarı elde eden Electronic Arts şirketinin NFT sektörüne yakın zamanda adımını atması bekleniyor. Resmi olarak play to earn sektörüne de henüz adım atmayan şirketin bu yönde planlarının olduğu anlaşılıyor. Kazanmak için oyna temalı oyunlarda genellikle oyuncular oyunu oynamak ve öğeler toplamak için kripto para birimi kullanarak önceden bir maliyet ödemek durumunda kalıyor. 

  Ubisoft Blockchain Adımını Attı

  Bir başka oyun şirketi Ubisoft bu hafta başında blockchain oyunları geliştirme planlarını duyurmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, IBTimes’a göre blockchain oyunlarını sektörde bir “devrim” olarak nitelendirdi. Öte yandan dijital oyun platformu Steam, blockchain oyunlarını platformundan yasaklamasıyla eleştiri oklarına hedef olurken Epic Games ise bu sektöre yeşil ışık yaktı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle