Kripto Para

Ripple davasında yeni gelişme, SEC’in talebi reddedildi

  Kripto para sektörünün en önemli gündemleri arasında yer alan Ripple SEC davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. 2020 yılının sonundan bu yana devam eden davada Ripple lehine yeni bir gelişme meydana geldi. Mahkeme SEC’nin Ripple şirketi yöneticilerinin kişisel hesaplarını inceleme talebini reddetti.

  2020 yılının sonunda başlayan Ripple SEC davasında, regülatör Ripple şirketi yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın kişisel hesaplarının incelenmesini talep etmişti. SEC bu taleple ilgili mektubunda Ripple yetkililerinin XRP satışlarından tam olarak elde ettikleri karın ortaya çıkması ve XRP satışlarının arkasındaki gizemin çözülmesi için kişisel hesapların incelenmesi gerektiğini açıklamıştı. SEC Ripple yetkililerinin kişisel hesaplarının incelenmesinin XRP satışları ile ilgili güvenilir bilgileri elde etmenin en güvenli yolu olduğunu açıklamıştı. SEC’in bu talebi uzun süre tartışma yaratmakla beraber, Ripple avukatları ise itiraz etmişti. Konu ile ilgili mahkeme ret kararı verdi.

  SEC’nin talebi ve Ripple şirketinin itirazı üzerine talebi reddetme kararı alınması, Ripple tarafında mutluluk yarattı. Bu karar ile beraber son dönemde davada lehine gelişmeler kaydeden Ripple şirketi SEC’e karşı yeni bir zafer kazanmış oldu.

  Ripple şirketi SEC talebinin uygunsuz olduğunu belirterek, itiraz etmişti

  SEC’nin mart ayında sunduğu bu talep üzerine Ripple şirketi, kısa süre içinde talebe itiraz etti. İtiraz mektubunda ise bu talebin dava ile ilgisiz olduğu ve kişisel gizliliğe aykırı olduğu belirtildi. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen SEC’nin bu talebinin uygunsuzluğu konusunda farklı kanallarda da açıklamalarda bulunmuştu.

  Ripple şirketi yöneticileri kişisel banka hesaplarının incelenmesine itiraz etmekle beraber şirketin finansal kayıtlarını, çalışanların satış işlemlerini vb. belgeleri mahkemeye sunmayı kabul etti. Şirket yöneticilerinin hamleleri ise mahkemeden olumlu yanıt aldı.

  Ripple lehine gelişmeler artıyor

  Mahkemenin SEC’nin kişisel hesapları inceleme talebini reddetmesi Ripple şirketi için önemli bir gelişme. Son dönemlerde dava sürecinde sunduğu belgeler ve savunmalar ile olumlu dönütler almaya başlayan Ripple’ın davayı kazanma ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor. Bununla beraber şirketin arkasında olduğu XRP de yeniden borsalarda listelenmeye başlandı.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle