Kripto Para

Dev yatırım şirketi Bitcoin ETF’si için başvurdu

  Milyarder Mike Novogratz’ın kurucusu olduğu yatırım şirketi Galaxy Digital, Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu. Kanada’dan sonra ABD’de de Bitcoin ETF’si kurulması için harekete geçen dev şirket, onaylanması durumunda ABD’de Bitcoin borsa yatırım fonu kuracak ilk şirket olacak.

  Kripto para piyasasının ve Bitcoin destekçilerinin en önemli gündemler arasında yer alan Bitcoin ETF’si ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Bitcoin ETF’si için başvuru yapan kurumsalların sayısı her geçen gün artıyor. Bitcoin yükselişi ile çok önemli olan bu gelişme piyasada heyecan yaratmakla beraber henüz onaylanan bir başvuru yok.

  Bitcoin ETF’si için başvuran şirketlerin arasına katılan Galaxy Digital, daha önce Kanada’da Bitcoin ETF’si kurdu. Şimdi de ABD’de yatırımcılarına doğrudan alım yapmadan Bitcoin yatırımı yapma seçeneği sunmak isteyen şirketin onay alıp almayacağı ise merakla bekleniyor.

  Onaylanırsa Bitcoin yatırımcıları artacak

  Bitcoin maksimalistleri arasında yer alan milyarder Mike Novagratz’ın kurucusu olduğu Galaxy Diigtal şirketinin Bitcoin ETF’si talebinin onaylanması durumunda NSYE Arca’da işlem göreceği biliniyor. Şirket borsa yatırım fonu kurmak için onay alırda Bloomberg fiyat endeksi baz alınacak. Bununla beraber şirketin custody hizmetlerini kimden tedarik edeceği ile ilgili ise henüz net bir açıklama yok.

  Şirketin Bitcoin borsa fonu kurmak için onay alması durumunda yatırımcılar doğrudan Bitcoin alımı yapmadan Bitcoin’e yatırım yapabilecek. Bununla beraber bu borsa fonu ile Bitcoin yatırımlarının da artması, Bitcoin benimsenmesinin rekora ulaşması bekleniyor. Şirket konu ile ilgili SEC’e yaptığı başvuruda borsa fonunun yatırımcılara daha etkin ve verimli tercihler yapma şansı tanıyacağını aktardı.

  Bitcoin ETF başvurularının sayısı 10’a ulaştı

  Galaxy Digital şirketinin yaptığı başvuru ile beraber SEC’e Bitcoin ETF’si için başvuru yapan şirket sayısı 10’a çıktı. Bu sene değişen SEC Başkanı’nın kripto paralara daha ılımlı yaklaştığının bilinmesinden dolayı başvuru sayısının arttığı düşünülüyor.

  Bununla beraber kripto para yatırımcıları için Bitcoin ETF’si ihtiyaç haline de geldi. Bitcoin’e yatırım yapmak için farklı seçeneklerin yaratılması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle