Kripto Para

Ethereum (ETH) madenciliği için Playstation 5 kullanılıyor

  Kripto para kullanıcıları ve madencileri, yenilikçi çözümler bulmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre dünyaca ünlü oyun konsolu Sony Playstation 5 de artık Ethereum (ETH) madenciliğinde kullanılmaya başlandı…

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre, Sony şirketinin yeni ve güncel oyun konsolu Playstation 5 kripto para madenciliğinde kullanılıyor. Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madenciliğinde başarılı bir performans gösteren Sony Playstation 5 öne çıktı. Uzmanlar, cihazın ETH madenciliği için başarılı biçimde uyarlanmış olduğunu aktarıyor.

  Normal şartlarda oyun konsolları oldukça güçlü ve donanımlı sistemler olmalarına rağmen cihaz içinde yer alan sınırlamalar, kripto para madenciliğini engelliyordu. Sony Playstation 5 gibi oyun konsollarında Ethereum madenciliği yapmak imkansız durumaydı. Fakat bu duruma da çözüm bulundu ve Çinli madenciler için bu durum engel teşkil etmedi.

  Sony Playstation 5 ile ETH Madenciliği

  Çin merkezli kripto para madencileri, piyasada bulunan madencilik cihazı sıkıntısına çözüm bulabilmek için Sony Playstation 5 cihazlarını kullanmaya başladı. Kripto para basınında geniş yankı bulan iddialara göre Ethereum madenciliği yapabilmek için Sony Playstation 5 hacklendi ve uyarlandı.

  Kripto para madencilerinin de yakından takip ettiği bu konuda Çinli ETH madencileri olumlu sonuçlar almaya başladıklarını açıkladı. İnternet üzerinde dolaşan bir ekran görüntüsü, bu iddiaların ortaya atılmasına ve kripto para topluluğunda geniş bir yankı bulmasına neden oldu. Söz konusu ekran görüntüsünde Sony Playstation 5 cihazını ETH madenciliği için çalıştıran kullanıcı cihazı madenciliğe uyarladı.

  Sony Playstation 5 Madencilik İçin Hacklendi

  Ekran görüntüsüne göre ETH madencisi, Sony Playstation 5 cihazı ile 211 watt elektrik tüketimi ile saniyede 98.76 hashrate elde etmeyi başardı. Kripto para sektöründeki güncel verilere bakıldığında bu hashrate oranı ile birlikte ETH madencisi haftada 46.59 dolar kazanabilir. Öte yandan Sony Playstation 5 fiyatının yurt dışında 499 dolar seviyesinde olması da bu cihazların ETH madenciliği için yoğun ilgi görebileceğini ortaya koyuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle